TEKİRDAĞ İYİ PARTİ ADLİYE ÖNÜNDE ADALET ARADI

TEKİRDAĞ İYİ PARTİ ADLİYE ÖNÜNDE ADALET ARADI

İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, parti teşkilatları ile birlikte gittikleri Tekirdağ Adliyesi önünde basın açıklaması yaparak, ‘iktidarın yol açığı sığınmacı dalgasına karşı Türk Milleti’ni bilinçlendirmek istediği için tutuklanan gazeteciler ve milliyetçilik hakkında’ iddia ettiği söylemlerde bulunarak; “Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılında, Türk Milliyetçiliğini mahkûm etmeye çalışan mihraklara geçit vermeyeceğiz” dedi.

İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Gökhan Metiner, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Değerli Basın Mensupları

Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılında, Cumhuriyetimizin ana unsuru Türk Milliyetçiliğine yönelik yeni bir saldırı daha geçtiğimiz günlerde ifşa olmuştur.

1944’te tabutluklarda, 1980’de Mamak’ta zincirlenmek istenen Türk Milliyetçiliği, 2023’te, iktidarın yol açığı sığınmacı dalgasına karşı Türk Milleti’ni bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler üzerinden hedef alınmıştır.

Bu topraklarda gazetecilik, gerektiğinde Hasan Tahsin olup en önde atılmayı gerektirmektedir.

Nitekim gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazeteciler de bu sorumluluğu alarak ileri atılmıştır.

Ancak kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış ve tutuklanmış, bunlar yetmemiş gibi saçları kazıtılmış, sağlık hakkından mahkûm bırakılmışlardır.

Bu kasıtlı ve art niyetli saldırı dalgasının sonucunda, dava dosyasına, söylemekten utanç duyacağımız “gönderilerinde milliyetçi paylaşımda bulundukları tespit edilmiştir” ifadesi girmiştir.

Dosyada delil diye yer alan “Şehitler ölmez vatan bölünmez” pankartının fotoğrafı ise sanki bir suç unsuru gibi sunulmuştur.

Buradan kamuoyuna şunu memnuniyetle duyuruyoruz.

Türk Milliyetçisi olmak, Türk Milliyetçiliği için paylaşımlarda bulunmak, “şehitler ölmez, vatan bölünmez” pankartını taşımak suçsa, bu suça İYİ Parti teşkilatları olarak hepimiz ortağız.

Sözde çözümü Oslo’da, Habur’da, Kandil’de arayan, posta güvercinleriyle terör örgütü elebaşına mesajlar gönderen iktidar, hem sığınmacı gündemini bastırmak hem de Çözüm Süreci garabetinde yaptığı gibi Türk Milliyetçiliğini yeniden mahkum etmeye çalışacaksa, buradan duyuruyoruz ki karşısında dimdik İYİ Parti teşkilatını bulacaktır.

Bu toprakların mayasıyla yoğrulan, beş bin yıllık mazisiyle insanlık tarihini belirleyen Türk Milleti’nin milliyetçiliğini yapmak da bu ülkenin her bir vatandaşına düşen temel görevdir.

Temelinde yabancı düşmanlığı bulunmayan, soy ırkçılığıyla alakası olmayan, başta Ulu Önderimiz olmasından her zaman övündüğümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; Ziya Gökalp’lerden Erol Güngör’lere kadar tertemiz Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü Türk Milliyetçiliğini koruma vazifesini, İYİ Parti olarak her zaman üstleneceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılında, Türk Milliyetçiliğini mahkûm etmeye çalışan mihraklara geçit vermeyeceğiz.

Teşekkür ediyoruz.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 24/10/2023 21:48
Okunma Sayısı : 301
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER