TEKİRDAĞ İYİ PARTİ İL BAŞKANI ALKAYA İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATTI

TEKİRDAĞ İYİ PARTİ İL BAŞKANI ALKAYA İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATTI

 

2018 Türkiye genel seçimlerinden hemen önce Tekirdağ İyi Parti’nin yaptığı saha çalışmalarına sıradan, önemsiz, karşılığı olmayan beyhude bir çaba diye bakıldı

“Bırakın kendi kendilerine eğlensinler” bile dendi.

Sandıklar açıldı…

İyi Parti’nin 38 vekilinden biri Tekirdağ’dan çıktı.

“Bu bir cesurlar hareketidir” dedi…

“Bize gönüllülük esasına göre kurulmuş örgüt yapısı yeter” dedi.

Tekirdağ İyi Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya örgütünle birlikte Tekirdağ 2. Olağan kongresinden ‘kendi içlerinde demokrasiyi yaşatamayanlara’   demokrasi dersi verip, gücüne güç katarak çıktı. Partisi güçlendi. Bir yandan İyi Parti Genel merkezi ve Genel Başkan Meral Akşener ile paralel giderken, bir yandan da kendi bölgesine ait siyasi görüş ve fikirlerini paylaşmayı ihmal etmedi. Ve toplumsal algı kendi partisine küsenleri, partisini yetersiz bulanları iyi olmaya sürükledi.

Kusursuz parti içi ve saha çalışmalarınla Tekirdağ’a 1 vekil kazandıran Alkaya, “bugün seçim olsa 2 milletvekili kesin” algısını yukarı taşımak için parti içi ve saha çalışmalarını daha da hızlandırdı.

04 Temmuz 2021’de İyi Partililer İstişare ve seçime hazırlık toplantısı için Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde bir araya geldiklerinde yapılan toplantıya yine sıradan bir olaymış gibi bakıldı. Oysa, İstişare ve seçime hazırlık toplantısında “İYİ Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı M. Tolga Akalın, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Seçim işleri Başkan Yardımcıları, GİK Üyeleri Dursun Çolak ve Kürşad, İlçe başkanları, seçim işleri başkanları” vardı.

Bu toplantıdan tam bir ay sonra…

04 Ağustos’ta TBMM Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar Kocaeli İl Bşk. Şanbaz Yıldız Çorlu’ya çıkartma yaparak, İl Bşk. Sertaç Alkaya, Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Çorlu İlçe Bşk. İlker Atasever ve İl-ilçe Yöneticileri ile birlikte Çorlu TSO Başkanı Sn. İzzet Volkan'ı ziyaret etti.

Peşinden, Çorlu Tarım ve Hayvancılık Fuar alanında ürünlerini sergileyen firmalar ile sohbet ederek İyi Parti’nin tarım ve hayvancılık alanındaki projeleri anlatıldı. Yine Çorlu’da yerel basın mensupları ile kahvaltıda buluşarak ülke gündemi hakkında değerlendirme yaptı.

Bugün seçim olacakmış gibi sahalarda koşan tek parti olarak İyi Parti örgütünü dinç ve diri tutan Alkaya “Millet Bizi Çağırıyor” sloganıyla 06 Ağustos İyi Parti Genel Merkezinin seçim çalışmaları kapsamında; “Çalınmadık kapı kalmayacak” diyerek ilçelere resmen çıkartma yapmaya başladı. İyi Parti Tekirdağ’da belirleyici pozisyona geliyor derken,..

Sanki gidişattan memnun olmayan birileri partiye dinamit atmış gibi…

Gündeme pat diye İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan’ın il başkanı Sertaç Alkaya’nın aleyhine bir takım çalışmalar içinde yer aldığı…” haberi düştü…

 

Devamı izleyeceğiniz video haberde.

 

Yayınlanma Tarihi : 9/8/2021 22:13
Okunma Sayısı : 720
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN