TOLGA ÇALIŞKAN, CHP'DEN İSTİFA ETTİ

TOLGA ÇALIŞKAN, CHP

Marmaraereğlisi’nde 10 aday adayı ile seçim yarışına giren CHP’de ‘ön seçim’ yapılması beklenirken, CHP Genel Merkezi’nin  yaptığı atama ile Mustafa Onur Bozkurter’i aday göstermesi Ereğli’de siyasi dengeleri alt üst etti.

CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanlığı’ndan istifa ederek ilçesinde belediye başkanı aday adayı olan Tolga Çalışkan, yaptığı videolu paylaşımında partisinden istifa ettiğini açıkladı. İstifa sebebini, Marmaraereğlisi İlçe Başkanının ve Marmaraereğlisi İlçe Belediye Başkan adayının “Seçim Çalışmalarında Sana İhtiyacımız Yok” beyanı üzerine olduğunu açıklayan çalışkan yazılı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 

Değerli Marmaraereğlisi halkı;

Yıllardır emek verdiğim, varımı yoğumu ortaya koyduğum Cumhuriyet Halk Parti’mizden Marmaraereğlisi İlçe Başkanının ve Marmaraereğlisi İlçe Belediye Başkan adayının “Seçim Çalışmalarında Sana İhtiyacımız Yok” beyanı üzerine ayrılma kararı aldığımı üzülerek açıklamak zorundayım. Seçim sürecinde aday gösterilecek arkadaşımızın arkasında durmaya hazır olduğumuzu belirtmemize rağmen sahada olmamamızın istenmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Kararı halkımızın takdirine bırakıyor, adil ve hakkaniyetli bir seçim süreci yaşanmasını diliyorum.

 

Yayınlanma Tarihi : 17/2/2024 00:38
Okunma Sayısı : 281
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER