VATANDAŞ ASYAPORT’A İSYAN ETTİ

VATANDAŞ ASYAPORT’A İSYAN ETTİ

VATANDAŞ ASYAPORT’A İSYAN ETTİ

Kim ne kazandı. Kimler neler kaybetti?

Ahmet Soyuer tarafından gazetelere servis edilerek yaptırıldığı söylenen Asyaport limanı’na yönelik bir haberin altına ‘Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşlar yaptıkları yorumlarla tepki gösterdi.’

“Dünya konteyner pazarında kartlar yeniden dağıtılıyor” denilen haberde haberin devamına işletmenin büyümesi ile ilgili, dünya genelinde kazanılan payın artışına işaret edilerek; “Danimarkalı Maersk, son 5 yılda pazardan yaklaşık yüzde 4 payı, MSC Group’a kaptırırken, 2021’nin son çeyreğinde liderlik koltuğunu da İtalyan Aponte ailesinin kontrolündeki MSC Group’a devretmeye hazırlanıyor.” şeklinde yer verildi.

 

HABER ALTINA OLUMSUZ YORUMLAR PEŞ PEŞE GELMEYE BAŞLADI

Her ne kadar limanın büyükşehir belediyesinin bütçesine ekonomik katkıları olduğu bilinse de, 8 Temmuz 2015 tarihinde hizmete giren limanın getirisinden çok götürüsü olduğuna, Tekirdağ’da özellikle Limanın var olduğu Süleymanpaşa’da zenginliğin tek taraflı ve şehre hiçbir katkısı olmadan şahıslar üstünden yürütüldüğü ima edilen paylaşımda;  “Bir kişi parasına para, malına mal katsın diye 200 bin kişi çilesini ve zararını çekiyor…” denildi.

 

Sosyal medyada paylaşılan haberin altına yapılan yorumlar şu şekilde oldu:

 

Serkan Kara: Bir kişi parasına para, malına mal katsın diye 200 bin kişi çilesini ve zararını çekiyor. Ama buna sebep olan kim varsa ALLAH bildiği gibi yapsın. Abi yeminle CHP iktidar olsun AKP'yi aratırlar çünkü zenginin partisi yok parası var.

 

Serkan Kara: Yeşili denizi barborosu, Süleymanpaşa'mızı şekli şemasını bozan bugün için 200 bin nüfus vatandaşımızın deniz ike bağını koparan tek kişinin şirketinden banane bizi ne kahr olsun paranın düzenine çanak tutanlar.

 

Birol Alagöz: Bu Liman yapılmadan önce Barbaros beldesi uçacak, çehresi değişecek, esnaf sayısı artacak bölgeyi refah seviyesini arttıracak bir sürü manşetler atıldı, söylendi .. Bugün Barbaros 10 Yil önceki halini arıyor, dükkanlar kapandı , sahil şeridi kirlendi, gürültüden yazlıklar boşaldı.

Usülsüz dolgu alanları kimyasal depolama girişimleri “ Tekirdağ halkı ne kazandı , ne kazanıyor “ pisliği bölge insanına kalıyor . Bir ailenin rantına şak şakçılık mı yapacağız , adamlar para kazanacak her türlü olumsuzluğu yaşayacağız ... ŞAK ŞAK ŞAK biz aklımız yerinde, beynimiz duru, çıkarımız yok , Eyvallahımız yok .. TEKİRDAĞ kaybediyor!!!

 

Cenk Tezeren: Birol Alagöz Transit konteyner limanı olarak yapılan liman sehrimize hiç bir şey katmamakla birlikte çevre kirliliği ve yukarıda belirttiğin sorunları beraberinde şehre taşır üstelik yapıldığı bölgede ki sit alanları ve bunların talan edilmesi de çabası naçizane fikrim.....selamlar

 

Fethi Erdağ: 7/24 Barbaros,ta yaşıyorum liman uçurdu bizi minnettarız,adımızda dünyada duyuldu müteşekkiriz...

 

Asyaport limanı henüz kuruluş aşamasındayken limanın yapımına olumlu bakanların genel fikri; ‘Şehrin ekonomisine can suyu katacak, turizme katkısı olacak, nitelikli öğrencilerin yetişeceği mesleki okullara destek verilip vasıflı eleman haline getirilen gençler daha çok kazanıp Tekirdağ’da kalacak, ekolojik dengeler korunacak, Barboroslu esnaf bayram edecek…’ şeklindeydi. Bugün için asıl sorulması gereken şu; Kim ne kazandı. Kimler neler kaybetti?

 

 

Yayınlanma Tarihi : 22/7/2020 23:54
Okunma Sayısı : 1180
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN