VOLKAN NALLAR’A ÇINARLI’DAN TAM NOT

VOLKAN NALLAR’A ÇINARLI’DAN TAM NOT

Seçim çalışmalarına devam eden CHP Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Volkan Nallar Pazar akşamı Çınarlı Mahallesindeydi.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP Tekirdağ İl Başkanı Özgür Taşmerdivenli, İlçe Başkanı Ali Engin, CHP Süleymanpaşa Meclis üyeleri ve adayları, CHP İl ve İlçe Kadın Kolları Başkanları, CHP Gençlik Kolları ve partililer önce Tekira AVM önünde toplandılar.

Çınarlı Meydanına doğru yürüyüşe geçen ve Çınarlı halkının da katılımıyla büyüyen grup ellerinde Türk Bayrakları ile halkı selamladılar.

Vatandaşın, balkonlara ve kahve önlerine çıkarak destek verdiği yürüyüş coşku içinde meydana ulaştı.

Burada toplanan kalabalığa bir konuşma yapan Nallar “İlçe Başkanım kırk yıllık bir Çınarlı esnafı, bizler bu sokaklarda büyüdük; biz sizlere her beş yılda bir önünüze konan hayali projelerle gelmedik.“ diyerek sözlerine başladı. Daha sonra önceki dönem istifa eden Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in seçim kitapçığındaki vaadleri teker teker kaldırdığı dövizlerle halka gösteren Nallar, Bunların hiçbirinin gerçekleşmediğini, beş yıl önce söz verilen projelerin adlarının değiştirilerek bugün tekrar Halka sunulduğunu söyledi.

BEŞ YIL ELİNİZİ TUTAN MI VARDI?

Nallar, beş yıl boyunca ilçemizden bir Meclis başkanı, üç milletvekili çıkardılar. Bugün her hafta bir başkan getirip gezdiriyorlar. Elinizi tutan mı vardı? Neden beş yıl boyunca yapmadınız? Hani devlet ve yerel yönetim beraber olunca hizmet gelirdi?  Ne geldi? Ne gördük? Bir sevilen sanatçı yüzünden istifa ettirildi. Onlar yapamadı ama biz yaparız!“ diyerek önceki dönem belediye başkanı Cüneyt Yüksel dönemi hakkında konuştu ve ardından kendi projelerine geçen NALLAR;

SOSYAL BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ

Volkan Nallar, Sosyal Belediye‘nin vazgeçilmez olduğunu vurguladı ve “Çınarlı’ya, çalışan kadınlarımız için mahalle kreşleri açacağız. Yaşlılarımızın makul fiyatlarla torunlarını getirebilecekleri oyun parkları yapacağız; işsiz, asgari ücretli, zorlukla geçinen vatandaşlarımızın yararlanacağı Kent Lokantaları açacağız; Büyükşehir Belediyemizin de katkılarıyla Çiftçiye, dar gelirliye, gençlere destek vereceğiz. Kapalı pazar yerini mutlaka tesis edeceğiz. Olanları Kapalı hale getireceğiz. Yollarımızın durumu meydanda. Yolları düzelteceğiz. Kapım vatandaşa açık olacak; bunu göreceksiniz. Çınarlı esnafını rahatlatacak projelerimiz olacak. Çınarlı mahallemizin sorunlarını Çınarlı halkımızla birlikte çözeceğiz.“ dedi.

Konuşmasında önce partililerinin oylarıyla seçilerek aday olduğunu, halkın oylarıyla da Belediye Başkanı olmak için yola çıktığını söyleyen Nallar; “Biz bir tek halka hesap veririz. İş yapmak için başkalarının icazetine ihtiyaç duyanlar, değil hizmet etmek, bir konser yüzünden koltuklarından oldular. Bize oyu halk verir, hesabını da halk sorar, bana hesabı siz soracaksınız” sözleri büyük alkış aldı.

Konuşması çok beğenilen Nallar’ın Çınarlı halkından tam not aldığı ve bu seçimde çoğunlukla destek alacağı meydandaki havadan açıkça belli oluyordu.

Volkan Nallar bu performansı ile seçimde ipi göğüslemeye çok yakın.

 

Yayınlanma Tarihi : 25/3/2024 19:49
Okunma Sayısı : 316
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER