GÜÇ ZEHİRLENMESİ

GÜÇ ZEHİRLENMESİ
GÜÇ ZEHİRLENMESİ


 

GÜÇ ZEHİRLENMESİ

Kendi partisinin tabanına inemeyen, halkı anlamayan varlıklı zengin yönetim kadrolarının eline geçen Ak Parti, Tekirdağ’da kendisine zarar getirecek ne varsa yapıyor. Muhalefetten iktidara gelmenin güç zehirlenmesini yaşamaya başladılar. Bir sonraki seçim için şimdiden intihar ediyor, farkında değiller.

 

Muhalefetteyken süt dökmüş kedi, herkesle kafadengi, kanki, Ak Parti’nin Trakya versiyonu, Atasına ve özgürlüğüne düşkün havası gitti. Yerine Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu laik, üniter Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kısaltılmışı T.C ibaresinin Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan tarafından “…Böyle ufak şeylere takılı kalmayalım. Ben Tekirdağlı vatandaşlarımızın da bu konulara çok takılı kalacağını düşünmüyorum…” söylemleri yerini aldı. T.C ibaresini yerine takmak için, Gazileri saymadan Kurtuluş Savaşı'nda subay ve er olarak toplam 9 bin 167 kişi canını vererek şehit oldu. ‘Sadece Tekirdağlılar değil, Türkiye T.C’ye takılır, sakın unutma…’

 

Sen, Ak Parti adına koskoca Tekirdağ’ı temsil eden çiçeği burnunda il başkanısın. Sen bu cesareti Mustafa Kemal Atatürk için, “Mustafa Kemal'e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin. vasiyetimdir” diyen Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’nun cenazesine giden TBMM’ye Meclis Başkanı olan Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’tan mı alıyorsun?

 

Bir de kalkmış sosyal medya hesabından, İstanbul belediye başkan adaylarının yanyana resimlerini yayınlayarak mavi beyaz kravat takan Ekrem İmamoğlu’na Yunan, kırmızı beyaz kravat takan Binali Yıldırıma ise Türk olduğu damgasını yapıştırarak “Kravat renkleri size neyi hatırlatıyor” demeyi de ihmal etmiyorsun! Yoksa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı adayıyken seni yönlendiren İstanbul grubu ile çalışmaya devam mı ediyorsun? Mustafa Kemal Atatürk dahil ben, sen ve birçok Trakyalının Yunanistan, Bulgaristan gibi ülkelerden hangi şartlar altında geldiğini sana İstanbul grubun hatırlatmayı unuttuysa dedelerinden de mi öğrenmedin?

 

Sana bir tavsiye: İyi bir işadamı olabilirsin ama siyasetçi asla. Allah Tekirdağlıları seni büyükşehir belediye başkanı yapmayarak korumuş. Bundan sonra ağzınla kuş tutsan bir işe yaramaz, Ak Parti’ye yararından çok zararın dokunur. Partin seni emekli etmeden sen istifa et, çünki sihir bozuldu.

 

Cüneyt Yüksel Süleymanpaşa Belediye Başkanı olduktan sonra, Milli bayramlarımız olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için hiçbir etkinlik yapmadı. Belki de festival hazırlıklarından fırsat bulamadı milli bayramlarımızı kutlamaya.

 

Sosyal medyada yazılıp çizilen bir takım tepkilerden sonra 55. Kiraz Festivali’nde Atatürk aşkıyla yanıp tutuşan Yüksel, sahneye çıkıp sanatçıya ödülünü verdikten sonra aynen şunları söyledi; “Bengü hanımın güzel bir kızı olsun istiyorum. Kiraz gibi dudakları olsun, elma gibi yanakları olsun, Atatürk gibi de gözleri olsun…” dedi ve festival boyunca Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının adını anmadığı gün geçmedi.

 

Önümüzde milli bayramlardan biri olarak gösterilen ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ var. Bu konu hakkında Süleymanpaşa Belediyesi olarak nasıl bir etkinlik düzenlenecek, yoksa o da mı es geçilecek bilinmez ama onun ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı var.

Seni de göreceğiz.

 

 

Özer Enginler.

               
Yayınlanma Tarihi : 18/6/2019 18:05
Okunma Sayısı : 1168
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN