EN BÜYÜK ROMAN BENİM

EN BÜYÜK ROMAN BENİM

 

ONLARIN TUZU KURU

Bir önceki yazımda aynen şöyle demiştim, “Kendi partisinin tabanına inemeyen, halkı anlamayan varlıklı zengin yönetim kadrolarının eline geçen Ak Parti, Tekirdağ’da kendisine zarar getirecek ne varsa yapıyor. Muhalefetten iktidara gelmenin güç zehirlenmesini yaşamaya başladılar. Bir sonraki seçim için şimdiden intihar ediyor, farkında değiller”

 

Kardeşiz, arkadaşız, din kardeşiyiz, hele bir kazanalım bakın neler olacak? Yıllarca buna benzer sözlerle kandırıldı Aydoğdu’da yaşayan Roman kardeşlerimiz.

 

Roman kardeşlerimizin verdikleri oylarla Ak parti Aydoğdu’da tulum çıkarttı. Bizde ayrıcalık yok dediler, kandırdılar. Bizde Romanız dediler, kandırdılar. Hele bir gelelim aşsız, işsiz kalmayacak dediler, kandırdılar. Hele bir gelelim yönetim sizsiz olmaz dediler, kandırdılar. Ekmeğini müzik yaparak kazanan Roman vatandaşlarımızı mübarek Ramazan Bayramı’nda ikiye bölüp bir kısmına iş verip, geride kalanlara sanki para verecekmiş gibi, sakın para vermeyin diyerek kandırıldılar. Emeğinin karşılığını almaya gidenler ya kapıdan kovuldu yada olmayacak hakaretlere uğradılar. Gözünüzü boyamak için Kibariye’yi bile getirip sizi kandırdılar…

 

Sizin sayenizde Ak parti Süleymanpaşa’da belediye yüzü gördü.

Şimdi çıkıp kandırıldık diyorsunuz!..

 

Bundan sonra ne olur? Sosyal medyada gösterdiğiniz tepkiler istifa dalgaları yaratmasın diye, birkaç kişi belediyede işe alınır, şuralarda yaratacağımız iş alanlarında öncelik sizde denir. Tutmayacakları sözler verilir. Anlayacağınız ağzınıza bir kaşık bal verilir,..

yine kandırılırsınız

 

Tekirdağ Ak parti İl başkanı Mestan Özcan’a soruyorlar, “İl yönetiminde neden Aydoğdu Mahallesinden biri yok, neden birini almadınız?” diye.

Yaptığı açıklama ve cevaplarla dengeyi bir türlü tutturamayan Tekirdağ Ak parti İl başkanı Mestan Özcan’ın Roman kardeşimizin sorduğu soruya cevabı iddia edildiğine göre aynen şöyle olmuş: “En büyük roman benim, gerek yok diyorum.…”

 

Kendi partisinin tabanına inemeyen, halkı anlamayan varlıklı zengin yönetim kadrolarının eline geçen Ak parti’den sizi anlamasını beklemeyin, onların tuzu kuru.

 

Özer Enginler.

Yayınlanma Tarihi : 30/8/2019 22:17
Okunma Sayısı : 725
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN