BAŞKAN ATA MÜJDEYİ VERDİ, KAT İRTİFAKLI ARSALARDA RUHSATLANDIRILMA PROBLEMİ BİTTİ

BAŞKAN ATA MÜJDEYİ VERDİ, KAT İRTİFAKLI ARSALARDA  RUHSATLANDIRILMA PROBLEMİ BİTTİ

Başkan Ata’nın çabaları sonuçsuz kalmadı

Tüm Türkiye’nin kanayan bir yarası olan “Kat İrtifaklı Arsalarda” Ruhsatlandırılma problemi, Başkan Ata’nın çabalarıyla sonuç buldu.

Ülkemizde yaşanan “İmar Barışı” sürecinden sonra kat irtifaklı arsa sahibi vatandaşlar, bir takım sorunlarla karşı karşıya kalıyorlardı. Yeniden ruhsat düzenlenmesi hususunda sorunlar yaşıyor, arsa sahiplendirme ve ruhsat yenileme işlemi gerçekleştiremiyorlardı. Vatandaş kendisi dışında gelişen bir süreçten ötürü büyük bir mağduriyet yaşamış oluyordu. Yaşanan bu sorun Marmaraereğlisi ilçesi gibi sahil şehirlerinde arsa sahibi olan halkın ve tüm Türkiye’nin kanayan bir yarası haline gelmişti.

Bakan Kurum’un Marmaraereğlisi ziyareti sırasında gündeme getirildi

Marmaraereğlisi Belediyesi’nin 2019 tarihinden bu yana mücadelesini vererek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yazışma sürecine girdiği; ‘’Kat İrtifaklı Arsalarda Ruhsatlandırma’’ problemi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum‘un, Marmaraereğlisi Belediyesi’ni ziyareti sırasında, Başkan Ata tarafından ana gündem maddesi olarak bir kez daha sunuldu ve yapılan görüşmeler neticesinde olumlu sonuç alındı.

Kararın resmi gazetede yayınlanmasıyla konu ile ilgili açıklama yapan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; ‘’Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un ziyaretinde bizzat gündeme getirdiğimiz ve çözümü için başvuruda bulunduğumuz, ‘’Kat İrtifaklı Arsaların Ruhsatlandırma’’ problemi bugünden itibaren çözülmüştür. Başta ilçemiz olmak üzere ülkemizin, özellikle sahil bölgelerinde, kat irtifaklı parsel sahibi olan vatandaşların önemli bir sorunu çözülmüş bulunmaktadır.

Ülkemizin kanayan bir yarası olan bu problemin çözüme kavuşmasında emeği geçen; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum başta olmak üzere, TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop, Milletvekillerimiz Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan ve İlçe Başkanı Muhammed Gökmen’e, teşekkürlerimi sunuyorum. Marmaraereğli'mize ve tüm etkilenen bölgelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ ifadelerinde bulundu.

 

Yayınlanma Tarihi : 26/1/2021 23:15
Okunma Sayısı : 401
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN