BİZİMKİ

BİZİMKİ

BİZİMKİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Halk Süt” projesini, ‘süt her çocuğun hakkı’ ilkesiyle 16 Ekim Dünya Gıda Günü”nde hayata geçirdi. İmamoğlu 100 bine yakın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ‘Süt Kuzusu’ projesi ile 250 bin çocuğa süt dağıtımı yapıyor.  

►Bizimki: Bırakın Tekirdağlı çocukların süt ihtiyacını karşılamayı parası gitmesin diye kooperatiflerin ve üretici birliklerinin yanına bile yaklaşmıyor. Çoluğunla, çocuğunla, çiftçisinle ve besicisi ile üretim ve tüketim zinciri arasında bir bağ kuramıyor. 

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kurduğu Yerel Üretici Pazarları sayesinde İzmir’in dört bir yanından gelen köylü ve çiftçiyi “aracısız” vatandaşla buluşturuyor. Çiftçi ürünlerinden para kazanıyor, halk ucuz organik yiyecekler satın alıyor.

►Bizimki: Hürriyet Mahallesinde kurulan pazardan kendi evlerinin sebze meyve ihtiyacını karşılayıp, eşinle beraber çektirdiği resimleri sosyal medyadan paylaşıyor.

 

Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir belediyeleri Kooperatif ve Üretici Birlikleri ile tüketiciye doğrudan ekonomik ürün sağlayacak olan satış noktalarıyla Halk Ekmek, Halk Süt, Halk Et, Halk Balık gibi hizmetleri veriyor. Bu ürünleri satmak için marketler açıyor…

►Bizimki: Dar gelirli vatandaşın faydalanacağı marketleri açmak bir yana, halkın en çok ihtiyacı olan ucuz ekmek bulacağı “Halk Ekmek” gibi bir kuruluşu bile yok

 

İmamoğlu, “İstanbul’un en hayati konusu depremdir, en çılgın projesi de depremle mücadeledir” dedi. KİPTAŞ’ın depreme dayanıklı Silivri 4. Etap Konutları’nın temelini attı.

►Bizimki: Deprem tehlikesi var diye korktuğu belediye binasından çıkıp sokakta kaldı, 5 seneden beri kira köşelerinde sürünüyor. Vatandaş, deprem toplanma alanlarından bile bi haber. İlçelerde depreme karşı başlangıcını Süleymanpaşa’da yapmak üzere 2016’da başlayacağım dediği kentsel dönüşüm ise hak getire.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "tam elektrikli" otobüs filosunun elektriğini “ESHOT Genel Müdürlüğü'nün  Buca’daki atölye binalarının 10 bin m2 çatı alanında kurduğu güneş enerjisi panellerinden yıllık yaklaşık 1.38 MW elektrik enerjisiyle sağlıyor.

►Bizimki: “Biyogaz Tesisleri kuracağım” dedi, olmadı. “Tekirdağ’ı Hafif Raylı Sistemle donatacağım” dedi, olmadı. Güneş enerjisi panellerini yapıp elektrikle çalıştırmak yerine mazotla giden  otobüsleri aldı. Enerji üretmediği içi, enerji maliyetlerini şikayet edip Tekirdağ halkına suyu kazıklı fiyat tarifesiyle verdi.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sadece Ödemiş Et Entegre Tesisi’nde Saatte 30 büyükbaş ve 50 küçükbaş hayvan kesim kapasitesine sahip mezbaha, 2300 metreküp hacimlik  11 adet soğuk hava odası ile 180 ton hayvan karkası soğutulup depolanabiliyor. İşi sadece bu!

►Bizimki: Her ilçede atıl durumda olan mezbahaları, kesimhaneleri canlandırıp Malkara Çavuşköy Et Entegre Tesisi’ni asıl amacına uygun hale getirmiyor! Milyonlar harcanarak yaptırdığı Malkara Et Entegre Tesisi’nde marka haline getireceği salam, sucuk, kavurma vb gibi ürünleri üretip, paketletip pazarlamasını yapmıyor da, o devasa tesiste sadece kesim yapılıyor. Sık sık çöken buzhaneleri yüzünden de arasıra kullanılıyor.

 

İzmir’in Celal Atik Spor Salonu’nda bulunan yarı olimpik yüzme havuzunun büyükler için eni 16 metre, boyu ise 25 metre. Genellikle çocuklar ile engellilerin kullandığı küçük havuzun ise eni 7 metre, boyu 12 metre. Derinliği 1.20 metre ile 1.80 metre arasında değişiyor. Büyükşehir Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan antrenörler yaz boyunca yüzme eğitimi veriyor.

►Bizimki: 2 kere açılışını yaptığı Muratlı yarı olimpik yüzme havuzu su tutmuyor. Tekrar yıkıp yapmaktan başka çaresi yok. Dolayısıyla yüzme eğitimi veren antrenörlere de ihtiyaç yok.

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kurban Bayramı’nda 118 bin ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştırmak hedefiyle yola çıkan İBB, yardımseverlerin yoğun ilgisi sayesinde 130 bin aileye ulaşma olanağı buldu. İmamoğlu, Bu sabah hedeflerini tutturduklarını açıkladı.

►Bizimki: Evden paylaştığı resimlerle Tekirdağlıların Kurban Bayramı’nı kutladı.

    

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden olan 4 yaş ve altındaki çocukları olan annelere ücretsiz ulaşım kartı verilmesi için İBB Meclisi’nden onay çıktı.

►Bizimki: Zarar ederiz diye sesini çıkarmadı…

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in halka vaad ettiği projelerinden biri Tekirdağ Spor’a maddi ve manevi katkı vereceği oldu. 2019 Mart’ta koltuğa oturdu. Tekirdağspor’un başına Ak Parti’nin eski İl Başkanı Mülahim Kuru geçti, ekonomik katkı transferler derken pandemi dönemi fırsata çevrilerek TBMM Başkanı Prof. Dr. Sn. Mustafa Şentop’un önemli katkısıyla 1 sene dolmadan 2020’nin Temmuz ayında Tekirdağspor 3. Lige merhaba dedi.

►Bizimki: Tekel içki fabrikasının müdürlüğünü yaptığı sırada çok masraflı oluyor diyerek Tekelspor’u kapattı. 2014 Mart ayında büyükşehir belediye koltuğuna oturdu. Mustafa Aydoğdu ile kazanılan 3. Lig başarısına Tekirdağspor için giydirilmiş sarı, siyahla süslenmiş otobüsün üstünden taraftara el sallayarak ortak oldu. Tekelspor’u kapatan bu kafa Tekirdağspor’u da çok masraflı diye hiç sevmedi. Tekirdağspor düşmesin diye bütün Tekirdağ kan ağladı, o arkasını dönüp bakmadı ve Tekirdağspor Bal Ligi’ne düştü.

 

Ülkemizin her şehrinde meydan var. Orada halk, simit yer, çay içer, çekirdek çıtlatır, etkinlikler, mitingler yapılır. Hiç kimse meydanları bayır aşağı yapmaz. Meydanı tarihi dokuları kaybeden asansör kuleleriyle süslemez. Yağmurun, güneşin altında durulmayan, ağaçların olmadığı meydanlar yapmaz.

►Bizimki: Ne alaka diyeceksiniz ama bizimki, yağmurda güneşte üstünde durulmayan, tarihi dokuları meydanın üstüne diktiği asansör kuleleriyle yok eden, ağaçlarını budayan, bayır aşağı meydan projesini dünyada ilk yapan kişi olarak tarihe geçecek. Kendi etkinliklerini bile Hasan Ali Yücel Meydanı’nda yaptı diye anılacak!

 

Hep merak ederdim, Türkiye’de birçok belediye başkanı yaptıklarınla medyada gündem oluyor da Bizimkinden neden kimse bahsetmiyor diye…

 

 

Özer ENGİNLER

Yayınlanma Tarihi : 1/8/2020 16:33
Okunma Sayısı : 1507
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN