CHP İLÇE BAŞKANI ÇALIŞKAN, İSTİFA ETMEK İÇİN DAHA NE BEKLİYOR

CHP İLÇE BAŞKANI ÇALIŞKAN, İSTİFA ETMEK İÇİN DAHA NE BEKLİYOR

CHP İLÇE BAŞKANI ÇALIŞKAN, İSTİFA ETMEK İÇİN DAHA NE BEKLİYOR

CHP kulislerinde, buluşulan kafe ve benzeri yerlerde mevcut olan Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu’nun yerine kim atanacak, atanarak geleceği söylenen yeni ilçe başkanının yönetim kadrosunda kimlere yer verileceği, kimlerle temas kurulduğu konuşulurken yine en çok konuşulanlar arasında, CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Tolga Çalışkan’ın imtiyaz sahibi olduğu Gazete Perinthos üstünden kestiği faturalar oldu.

 

“Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın bütün basın önünde ortaya belgeler koyarak suçladığı, CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Tolga Çalışkan’ın imtiyaz sahibi olduğu Perinthos gazetesi üstünden 2018 yılı ve 2019 yıllının ilk üç aylık döneminde kesilen faturalara toplamda 699.872.00 TL para ödenmiş. Ulusal basına malzeme olsun diye mi Çalışkan’ın istifası istenmiyor. Unutturmaya mı çalışıyorlar?, CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer nerede, parti içi istifa mekanizması kişiye özel mi, bu nasıl iş, bu partinin il başkanı yok mu?…” söylenenler böyle.

 

Belediye Başkanı Hikmet Ata, “Bildiklerimiz yapılanların %10’u. Birgün bu durumlara düşecek bir şeyler olursa, değil burada yaşamak, Ereğli’nin kara sınırlarından, hava sahasından geçmem buraları terk eder giderim…” dedi. “…Kendisi ile yüzleşmek isteyenlere, bunu Ereğli meydanında herkesin içinde yaparım…” dedi. Tekirdağ sallandı, partili, partisiz duymayan kalmadı. Kurumsal olarak CHP zarar gördü. CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Saygın, ilçe başkanına gel bakalım Ereğli Meydanı’nda Hikmet Ata ile hesaplaşalım demedi.

 

Sn. Saygın, İlçe Başkanı Tolga Çalışkan’a sordun mu?, gazete, dergi, ilan bedeli olarak 97.287.00 TL fatura edilmiş, Hiç böyle fatura olur mu?, diye…

 

Sn. Saygın, İlçe Başkanı Tolga Çalışkan’a sordun mu?, Ağaç alımı için 225.970.00 TL fatura kestin de biz neden Malkara’dan başlayarak Silivri’ye kadar hiç ağaç göremedik diye.

 

Sn. Saygın, İlçe Başkanı Tolga Çalışkan’a sordun mu?, Araç kiralanmasına 200.390.00 TL fatura kesmek te neyin nesi diye.

 

Sn. Saygın, İlçe Başkanı Tolga Çalışkan’a sordun mu?, Belediye bina taşınmasına 58.735,00 TL yazmışsın, üstelik bir de kamyon kiralayıp sözde eşya taşımışlar, ona da 38.163,00 TL fatura kesmişsin, bir de bana anlat dedin mi?.. Demedin.

 

Sn. Saygın, bir şey demeyebilirsin ama mutlaka isteyecek birşeyin olmalı. İstifa gibi.

 

 

Özer ENGİNLER.

Yayınlanma Tarihi : 15/8/2020 22:11
Okunma Sayısı : 751
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN