İLHAMİ

İLHAMİ

İLHAMİ

Uzun yıllar CHP’de biryerlere gelmek için mücadele etti. Çok para harcadı. Kurduğu sağlam örgüt yapısıyla siyasi dengeleri sarstı. O ve ekibi olmadan başkalarının siyasi zafer kazanması imkansız hale geldi. Bu arada Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanının başına ‘Dr’ eklenerek Dr. İlhami Özcan Aygun oldu.

2019 gerel seçimlerine CHP Tekirdağ 3. Sıra Milletvekili adayı olarak girdi. Seçimden Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. İlhami Özcan Aygun olarak çıktı.

 

Bir rivayete göre, 2019 genel seçimlerinde Tekirdağ’da yapılan seçim harcamalarını finans ettiği için CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ın isteği üzerine genel merkez tarafından vekil yapıldı. İlhami’nin peşinden sürüklediği güçlü örgüt yapısı yok sayıldı, herşey paraya bağlandı. Kim bilir, belki kendisi bile buna inandı. Kendi tabanını küstürdü, şimdi tek başına yürüyor.

 

CHP’nin vekillerinden TBB Başkanı Kadir Albayrak’a, il yönetiminden bazı ilçe başkanlarına kadar büyük sorunları var. Ki, ilçe belediyeleri mevcut durumdan çok rahatsız. CHP Tekirdağ’da 4 ilçe kaybetti nedenini, sebeplerini herkes biliyor, seçim kaybettirenler ödüllerini aldı. Susması söylenen parti üyeleri isyanda. Disipline veririz sözleri artık kimseyi korkutmuyor! İşleri düştüğünde navigasyona sormadan Tekirdağ yolunu bulamayan Öztrak Ankara’da, Yüceer Ankara’da. Sahada koşturan sen, Ankara, Tekirdağ arası mekik dokuyan sen, ama abine sormadan yerinden kıpırdamayan yine sen.

 

Tekirdağ’dan 9 vekil çıksa CHP yine 3’te mi kalacak? “3 çıkarsa öpsün de başına koysun diyenler var bu partide. Partiye olan güven en alt seviyelerde. Asker kökenli İl ve özellikle merkez ilçe bazında bir takım yönetimsel değişiklikler yapılmaz, parti çabuk toparlanmaz sa CHP, genel ve yerel seçimlerde nal toplar” sözleri havalarda uçuyor.

 

Tekirdağ CHP’yi toparlayacak, gücünün farkında olmadan koşturan biri var bu partide. İlhami Özcan Aygun. Başkası yok. Abiye de ihtiyaç yok. Birileri ona bunu hatırlatır mı?, bilmem Ama…

Tek başına Ergene’ye karışan sanayi atıklarını anlatamazsın.

Tek başına 11 ilçenin sorunlarına sahip çıkamazsın.

Tek başına “İthalatı değil yerli üretimi destekliyoruz sadece sözde olmaz” diyemezsin.

Tek başına “…Artan dolara rağmen yabancı çiftçiyi destekleyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Üretimde büyük sıkıntı var… Süt üreticisi yem fiyatlarına dayanamadı, hayvanını kestiriyor, buğday üreticisi giderlerini karşılayamıyor...” deyip, bölgesel olarak hiç bir şey yapmadan topu taca atamazsın…

 

Sen CHP Tekirdağ Milletvekili değilmisin? Üstelik Ziraat Yüksek Mühendisi’sin. Partiyi toparlayacak birçok fırsat var elinde. Mesela;  

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a: İstanbul, Ankara, İzmir belediyelerinin yaptığı gibi her sabah çocuklara bedava süt verelim, halk ekmek yapalım da çiftçinin cebine buğdaydan, besicinin cebine sağdığı inekten para girsin, üretici kalkınsın, 1 olan inek sayısı 2’ye çıksın, köylü ve çiftçiyi “aracısız” vatandaşla buluşturmak için yerel Üretici Pazarları kuralım, marketler açalım halk ucuz organik yiyecekler satın alsın” diye tekliflerle gidebilir tarım daire başkanlığının görevleri arasına bunları acil kaydıyla ekleyebilirsin. Bu senin uzmanlık alanın bana ne diyemezsin.

 

Önce örgütünü toparla, sonra Tekirdağ’a tıpkı ‘İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir…’ gibi şekil ver.

 

+++++++++++++++

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun’un dünden bugüne belgeleriyle parti içi çalışmalarını ve savaşlarını dile getireceğim  haberleri ilk fırsatta mutlaka paylaşacağım.

 

 

Özer ENGİNLER

Yayınlanma Tarihi : 23/8/2020 21:16
Okunma Sayısı : 867
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN