İYİ PARTİ’Lİ MUZAFFER DOĞAN ‘ANDIMIZ’IN KALDIRILMASINA İSYAN ETTİ

İYİ PARTİ’Lİ MUZAFFER DOĞAN ‘ANDIMIZ’IN KALDIRILMASINA İSYAN ETTİ

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Danıştay 8. Dairesi’nin Öğrenci Andı’nı kaldıran Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğini iptal eden kararını bozdu. Bu kararın ardından artık okullarda Öğrenci Andı okunmayacak.

Danıştayın Andımız’ı kaldırma kararının ardından İYİ Parti Tekirdağ İl başkan vekili Muzaffer Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı paylaşımda; “TÜRK milleti bu kararı alanları ve bu karar çıksın diye başvuranları hiçbir zaman affetmeyecektir. Ancak herkes şunu bilmelidir ki; Türk Milliyetçileri olarak ANDIMIZ ve ATATÜRK sevdamız ne mahkeme kararları ne de başka saiklerle yüreklerimizden kazınabilir…” dedi.

 

İYİ Parti Tekirdağ İl başkan vekili Muzaffer Doğan’ın sert açıklamalarda bulunduğu paylaşım şöyle oldu:

ANDIMIZ KALDIRILDI; TÜRK ÇOCUĞUNA TÜRKÜM DEMEK YASAKLANDI

İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yılını kutladığımız bu günlerde; Danıştay davalar dairesi tarafından daha önce alınan andımızın okullarda okutulması kararının iptali ve madalyalardan Atatürk kabartmasının kaldırılması kararı verildi. Bu karar tüm Milletimizi hayal kırıklığına uğrattı. Öyle ya; “TÜRK’üm Doğruyum, çalışkanım...” söylemleri ile başlayıp, “Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun. Ne mutlu TÜRK’üm diyene ibareleri ile biten andımız kime batmış olabilir. Bilindiği gibi andımız açılım döneminde Pkk’nın talebi üzerine kaldırılmıştı. Dolayısıyla bu karar ancak Pkk yandaşlarını memnun etmiştir ancak. Alınan bu kararlar tarihe kara bir leke olarak geçeceğinin bilinmesini isteriz.

Danıştayın “Andımız” yeniden okunsun kararını Temyize götüren Ak Parti Hükümeti olması hükümetin aklının bir köşesinde hala açılım politikasını yaşadığını göstermektedir. TÜRK milleti bu kararı alanları ve bu karar çıksın diye başvuranları hiçbir zaman affetmeyecektir. Ancak herkes şunu bilmelidir ki; Türk Milliyetçileri olarak ANDIMIZ ve ATATÜRK sevdamız ne mahkeme kararları ne de başka saiklerle yüreklerimizden kazınabilir. Bilakis bu uygulamalarla sevdamız daha da katmerleşir... Bizler de her hal ve şart altında, ANDIMIZ ve ATATÜRK sevdasını tüm gençlerimize öğretmeye devam edeceğiz.

Sonuç olarak; Türklüğü sadece bir etnisite gören onun milletleşme sürecini ve siyasal kimlik boyutunu idrak edememiş siyasal İslamcılığın bunu anlamasını beklemiyoruz. And Olsun Ki, Andımız İYİ Parti İktidarında Tüm Okullarda tekrar Okunacaktır...

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 16/3/2021 01:47
Okunma Sayısı : 392
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN