İYİ PARTİ TABANI KENDİ PARTİSİNE TAVIR ALDI, CHP İLE BU İŞ OLMAZ

İYİ PARTİ TABANI KENDİ PARTİSİNE TAVIR ALDI, CHP İLE BU İŞ OLMAZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Memleket Masası çerçevesinde başlattıkları ittifakın Tekirdağ ayağı, beklentileri karşılıksız kalan İyi Parti tabanının sahada ve masada yalnız bırakıldıkları gerekçesiyle çöktü.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya ve Süleymanpaşa Merkez İlçe Başkanı Ali Darıcı’nın daha önce yaptıkları benzer açıklamalarda; “Bizim birinci önceliğimiz ülkemizi tek adam rejiminden kurtarmak. Vatandaş açlık ve sefaletle karşı karşıya bırakıldı, esnaf battı, Milli Eğitim çakıldı, adalet kan kaybetti, yasaların kişiye göre uygulandığı yerde biz vatanımıza, vatandaşlarımıza sahip çıkmak için yola çıktık. Bizim Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan bize şunu verin diye bir talebimiz olmadı, olmaz da”, dese de…

İYİ Parti tabanı aynı şeyi söylemiyor.

Atatürkçü ve milliyetçi tabanın verdiği destekle beslenen her iki partiyi kopuş sürecine götüren sebepler hakkında seslerini yükselten İYİ Parti tabanı; 2019 seçimlerini kazanmak için birlikte mücadele ettik. İstanbul’u, Ankara’yı İzmir’i belediyelerin tamamını Tekirdağ’ı da birlikte kazandık. İyi bir siyaset ortağını yok saymakla, onu seçmenin gözünde olsa da olur, olmasa da olur konumuna sokmakla olmaz. İttifak ilişkileri İyi demekle değil, birlikte iyi projelerle iyi olur. Bize önce ittifak içinde demokrasi lazım, düşünceye saygı lazım en önemlisi de kardeşlik ve barış lazım. Şimdi size soruyorum, CHP tabanının haricinde yönetici kadrolarının  hangisinde bunlar mevcut. Liderlerimiz Ankara’da sıkıntı yok, birlikteyiz mesajları verse de Tekirdağ’da neler olup bittiğinden haberleri yok. Karşımızda bu ortaklığı sözde laf olsun diye tanıyan, bize parti olarak hiçbir katkı sağlamayan, kendi CHP’li vekillerinin, CHP Tekirdağ İl Başkanlığı’nın isteklerini, uyarılarını kulak arkası eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak var. Önümüzdeki seçimlerde bizi CHP’ye destek vermek için kimse beklemesin. Bize rağmen 4 ilçe kaybeden CHP, bu saatten sonra “siz olmasaydınız da biz zaten kazanıyorduk” diyordunuz ya, buyrun kazanın o zaman. İl Başkanı Sertaç Alkaya ve ilçe başkanları Millet İttifakı’na uygun başarılı bir süreç yürüttü. Biz partimize destek vermek için kendi adaylarımızla, partimiz keyfe keder zafiyete düşürülmeden Tekirdağ’da seçimler kazanmak istiyoruz. Bunu kendi partimiz için yapacağız, başkaları için değil.”

***

Tekirdağ’da Millet İttifakı’n yürümediğini gören İYİ Partili kaynakların ve CHP’li bir takım grupların tamamı aynı görüşte. İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan’da yaptığı paylaşımlarda bunu üstünü çizerek ortaklığın burada bittiğini anlatıyor. İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya her ne kadar ittifak şartlarını İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in istediği gibi sonuna kadar zorlasa da, parti üyelerine Albayrak’la olan ilişkilerimiz bugün düzelecek, yarın düzelecek dese de düzelmeyeceği belli ve tabanın sesine kulak vermek zorunda.

 

Özer ENGİNLER

 

Yayınlanma Tarihi : 3/2/2021 01:35
Okunma Sayısı : 1157
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN