KANDIRILDIN MI?

KANDIRILDIN MI?

KANDIRILDIN MI?

“Biz büyükşehiriz, ben bilirim, ben yaparım, bana hiç kimse özellikle ilçe belediyesi karışamaz; sıkışırsak ‘yolu ilçe yapacak’ der işin içinden çıkar, rahatımıza bakarız. Vatandaş çile çekmiş çekmemiş hiç önemli değil...
Sn. Başkanım artık öyle değil!
Kazı işleri de, şehir içi trafik düzenlemesi de, yatırımların öncelik planlaması da vatandaşımızın istediği şekilde olacak. Artık kafanıza göre ben yaptım oldu diyemeyeceksiniz!
Her yaptığınız partizanca yaklaşımı vatandaşımıza anlatacağım...”

Yukarda okuduğunuz bu sözler Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt yüksel’in kendi sosyal medya hesabından paylaştığı, ‘halkı yanıltmaya yönelik, buram buram siyaset kokan’ bir paylaşım olduğu ortaya çıktı.

Konuya açıklık getireceğim ama önce şu tesbiti yapmak lazım. Düşünün, Süleymanpaşa’ya yeni seçilen ama kurucusu olmayan bir belediye başkanı oluyorsun, bir önceki kurucu başkan projelerin neredeyse tamamını yapmış. Sana asfaltı atılacak birkaç yoldan ve tamiratını yapacağın işlerden başka birşey kalmamış. Adaylık zamanında söz verdiğin yapılması mümkün olmayan o dev projelerle Süleymanpaşalıların karşısında çaresiz kalmışın…

Ne yaparsın? TESKİ’ye, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a, bir önceki Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a ve CHP’ye saldırarak tribünlere oynarsın. O da öyle yapıyor.

Şimdi gelelim asıl meseleye…

Yukarda bahsi geçen yaklaşık 50 mt. kanalizasyon şebeke yapımı Kumbağ Mahallesi’nde gerçekleştiği gibi yolun bir an önce asfaltlanması maksadıyla orada yapılması gereken kanalizasyon şebeke yapım isteği, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından TESKİ Süleymanpaşa İlçe Şube Müdürlüğüne resmi olarak yazılı yapılmış, kanalizasyona bağlanma talebi incelenip TESKİ tarafından gereği yapılmış. Yani, halkın refahı için büyükşehir belediyesi, Süleymanpaşa Belediyesi ile işbirliğine girmiş.

Siyaset tam da burada devreye giriyor.

Belediye Başkanı Cüneyt yüksel, TESKİ ile yaptığı resmi yazılı evrakı unutarak TESKİ’nin kanalizasyon bağlantı işini bitirdikten sonra bozulan yol hakkında, 10 mt. kazı için 4000 TL. para ödemek zorunda kaldıklarını ifade ederek Albayrak’ı neden bu yolu yapmadın benzetmesiyle suçlayarak “…Artık kafanıza göre ben yaptım oldu diyemeyeceksiniz!” diye sosyal medyadan yazmıştı.

Kendileri unutabilir ama hatırlatmakta fayda var.

Soruyorum: Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürü Kenan Taşkın imzalı TESKİ’ye gönderilen yazınızda ‘TESKİ’nin Kumbağ’da yapılacak kanalizasyon bağlantısından sonra bozulan yolları biz yapacağız, maddi olarak karşılayacağız. diye imza attığınız resmi bir belge var mı?

Cüneyt Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a yönelik, “Her yaptığınız partizanca yaklaşımı vatandaşımıza anlatacağım...” diyor. Biz de partizanca yaklaşımı kimin yaptığını ortaya çıkartmak için…

Tekrar soruyoruz:

1- ) Fen İşleri Müdürü Kenan Taşkın’ın imzası olduğu iddia edilen TESKİ’ye gönderilen yazıda ‘kanalizasyon yapımından sonra, yolu yapıp maddi olarak masrafları karşılayacağız’, diyerek imza attınız mı?

2- ) Böyle bir imzanızın olmadığını kanıtlayan resmi evrakları da diğerleri gibi sosyal medyada paylaşabilirmisiniz?

3- ) Eğer o resmi evrakta böyle bir imzanız varsa partizanca davranmayı bırakıp, başta Süleymanpaşalılardan, ardından size inanan partililerinizden ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan özür dileyecekmisin?

 

Özer Enginler.

Yayınlanma Tarihi : 28/8/2019 02:15
Okunma Sayısı : 1435
reklam 1
  

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN?


CÜNEYT YÜKSEL
CANDAN YÜCEER