SERTAÇ ALKAYA İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞI MAZBATASINI ALDI

SERTAÇ ALKAYA İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞI MAZBATASINI ALDI

SERTAÇ ALKAYA İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞI MAZBATASINI ALDI

 

İyi Parti Tekirdağ İl Başkan Adayı olarak girdiği İYİ Parti Tekirdağ 2. Olağan kongresinden İyi Parti İl Başkanı olarak çıkan Sertaç Alkaya, Mazbatasını almak için kendisini yalnız bırakmayan partilileri ile birlikte adliyeye gitti.

Adliye önünde davul ve zurnalarla karşılanan Alkaya, kendisini bekleyen İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan ve partililer ile birlikte Tekirdağ İl Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı.

 

Yaptıkları kongreye ‘demokrasi şöleni gerçekleştirdik diye bakan, alışık olunmayan farklı bir siyasi duruş sergilendi.’ İl başkanlığına adaylığını koyan Şaban Terzi, “Kenetlendikçe büyüyen İYİ bir aileyiz. Tekrar hayırlı olsun Sertaç Alkaya başkanım. Her zaman söylediğimiz gibi bizim üstümüze düşen bir görev var ise ben ve ekibim hazırız.” dedi.

 

Mazbatasını alan Alkaya, adliye çıkışında yaptığı konuşmayla sadece partililerine seslenmekle kalmadı, Tekirdağlılara da çağrı yaparak şunları söyledi:

 

“İyi Parti’nin kuruluş ve felsefesine yakışır bir kongre havası gerçekleşti. Küskünlük, dargınlığın olmadığı birlik, beraberliğin perçinlendiği bir kongre oldu. Bu kongre çerçevesinde demokrasi çatısı altında olan partilere de bir örnek teşkil ettik. Burada hepinizin huzurunda Tekirdağ’da tüm siyasi partilere gönül vermiş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Demokrasinin merkezi olan İyi Parti’ye herkesi davet ediyorum. Demokrasi şöleni İyi Parti’de yaşanıyor. tek adaylıkla çıkılmadı, 3 adayla çıkıldı. Buradan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Ak Parti’ye, Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve diğer partilere sesleniyorum. Demokrasi isteyen bütün vatandaşlarımıza kapımız açıktır…”

Herkesin unuttuğu bir siyasi duruş sergileyen Alkaya, “Bu partide herkes milletvekili olabilir. Bu partide herkes il başkanı olabilir. Bu partide herkes belediye başkanı olabilir…” diyerek Tekirdağ’da bundan sonra hiçbirşeyin eskisi gibi olmayacağının da sinyallerini verdi.

 

 

Bak bitv

İÇ YAPIM

"BAK Bİ HABER"

BAKBİTV PRODÜKSİYON

Özer ENGİNLER. Genel Yayın Koordinatörü.

İletişim:

0533 513 4201

TEKİRDAĞ

SÜLEYMANPAŞA

 

 

Yayınlanma Tarihi : 25/7/2020 00:14
Okunma Sayısı : 669
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN