SPONSOR İŞ ADAMLARI DA VARMIŞ

SPONSOR İŞ ADAMLARI DA VARMIŞ

 

BU BELEDİYE İŞİ BİLİYOR

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ramazan ayı içesinde hayırsever iş adamları ve hayırsever vatandaşların ekonomik yada yiyecek yardımlarıyla fakir, fukaranın da faydalanacağı iftar sofraları kurmaya devam ediyor.

 

Böylesi mübarek ayda zengin, fakir gözetmeden aynı sofralarda yer almak güzel bir şey. Daha önceki belediyelerin verdikleri iftar yemelerinden farklı, 'belediyenin kasasına dokunmadan, gelen yardımlarla iftar yemeklerini organize etmek’ te kolay olmasa gerek. Ama aklımı kurcalayan, sormak zorunda olduğum birkaç şey var.

 

Mesela, “İftar yemekleri için hayırsever iş adamları yada vatandaşlar tarafından yapılan maddi yardımlar belediyenin envanter defterinde yer alıyor mu, bu kadar yardım yapıldı, fatura, fişleriyle şunları aldık, elimizde kalan yada kalmayan bu, denilenecek şeffaf bir ortam var mı?”

 

Mesela, hayırsever iş adamları ve vatandaşlar tarafından yapılan yardımları kim yada kimler organize ediyor? Para olarak yapılan yardımların kaydı resmi olarak alınıyorsa, resmi olarak alınan para yardımları, iş adamları ve vatandaşların ayağına gidilerek mi kayıt altına alınıyor?

 

Mesela, hayırsever iş adamları ve vatandaşlar tarafından yapılan yardımlar elden mi yoksa, resmi olarak verilen belediyeye ait hesap numaralarına mı yatıyor?

 

Doğru olan, belediyenin hiçbir şaibeye yer vermeyecek bir şekilde kendi iftarını kendi kaynaklarından sağlayacak olması. Eminim ki, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel hiçbir tereddüte mahal vermeyecek bir şekilde herşeyi gerektiği gibi yapıyordur ama, bunları bilmek bütün Süleymanpaşalıların hakkıdır diyerek esas konuya dönelim,..

 

Bir diğer konu da, 6 ve 9 Haziran arası yapılacak olan Kiraz Festivali’nin masraflarının da sponsor hayırsever iş adamları tarafından karşılanacak olması. Yüksel’in söylediğine göre, ‘bir önceki Kiraz Festivali’nde belediyenin 800 bin lira zarar ettiği’ ortadayken ‘hiçbir karşılık beklemeden bu rakkama yakın para desteği sağlayacak, kendilerinden çok Süleymanpaşa’yı düşünen sponsor iş adamları da varmış.’

 

Belediye ve parti kulislerinde konuşulan, cevabı aranan soru şu: ‘Yardım yapan, sponsor olan iş adamları, yarın, öbürgün karşımıza belediye ihalelerinde yer alarak çıkar mı?’

 

Özer Enginler.

Yayınlanma Tarihi : 30/8/2019 22:28
Okunma Sayısı : 482
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN