SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ OLDUĞU İÇİN CÜNEYT YÜKSEL’E ASFALT VERİLMEDİ

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ OLDUĞU İÇİN CÜNEYT YÜKSEL’E ASFALT VERİLMEDİ

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’Lİ OLDUĞU İÇİN CÜNEYT YÜKSEL’E ASFALT VERİLMEDİ

Taaa Marmaraereğlisi’ne giderek, gidiş geliş toplam 80 Km yol kat ederek asfalt sorununa çare bulmak zorunda kaldı. Kadir Albayrak verdim diyerek Yüksel’i yalancılıkla itham ediyor. Cüneyt Yüksel vermedin, “belgelerle ispat ederim, yalan söylüyorsam istifa edeceğim, sen yalan söylüyorsan sen de istifa edermisin?” diyor. Kadir Albayrak toz duman, ortalarda yok. Adam, canlı yayında hesaplaşalım diyor o, foyası ortaya çıkmasın diye kaçıyor…

 

Haziran ayı olağan meclis toplantısında ASFALT konusu konuşuldu. Canlı yayınlanan meclis toplantısında halka hizmetten çok, ellerindeki imkanları kullanarak Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in önünü kesme çabaları vardı. Başta CHP’li meclis başkanı Münür Karaevli olmak üzere diğer CHP’li meclis üyeleri, ‘söyledikleri ve yaptıkları tutarlı olmayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı savunmak için resmen çırpındılar.’ Yüksel, toplantı boyunca neler olduğunu, Albayrak tarafından nasıl sıkıntıya sokulduğunu tek, tek anlattı. İlk defa böyle bir durumla karşılaşan CHP'li meclis üyelerinin ‘zor durumda kalmamak adına, yalanı belgeleriyle ortaya çıkacak olan Albayrak’ı korumak için gıkları bile çıkmadı.’

 

Meclis toplantısına, CHP’li meclis üyeleri tarafından resmen  siyaset karıştırıldığına şahit olduk. Bu da akla, “Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ak Parti’li olduğu için Cüneyt Yüksel’e asfalt verilmedi” açıklamasını getiriyor! Adam büyükşehirden Süleymanpaşa’yı daha yaşanabilir hale getirmek için üstelik parasınla asfalt istiyor, sen engel oluyorsun. Yapmayın arkadaşlar, siyasetin mecliste ne işi var? Kadir Albayrak asfalt vermiyorsa tam aksine, Süleymanpaşa’nın yanında durarak hareket etmelisiniz.

 

Umarım meclis toplantısındaki bu olay, CHP il yada ilçe başkanlarının yapabilecekleri herhangi bir açıklama ile siyasete alet edilmez. Bırakın Süleymanpaşa kazansın.

 

İŞTE, YÜKSEL’İN MECLİS TOPLANTISINDA YAPTIĞI KONUŞMADAN SATIR BAŞLARI:

 

“Bana büyükşehir belediyesinin yılda verdiği ton 6 bin ton. Biz ortalamada 600 ton asfalt döksek ki bazı günler bin ton döküyoruz. Bana 10 günlük asfalt veriyor büyükşehir belediye başkanı Sn. Kadir Albayrak. Asfalt plentiniz de burada. Siz yıllık 6 bin ton asfaltla bu şehrin yol sorununun çözüleceğini mi iddia ediyorsunuz. Bu şehre 100 bin ton asfalt lazımken sizin büyükşehir belediye başkanınız kendi yaşadığı şehre %10’unu veriyor. Yalvar yakar veriyor, üstelik bedava da vermiyor. Nakliyesini ben yapıyorum. İçine koyduğu taşın parasını da bütümünü de, nakliyesini de benden kesiyor.

Bana zulüm ediyor büyükşehir belediye başkanınız. Bana Ereğli’den asfalt taşıtıyor. Ben 55 bin, 60 bin 70 bin ton asfalt dökebilecekken, büyükşehir belediyesi Süleymanpaşa’da hizmet edilmemesi için bu şehre asfalt vermiyor, bu şehrin halkını Ereğli’den asfalt taşımaya mahkum ediyor. Her türlü de bu söylediklerimin altına imza atarım, canlı yayında açıklama yaptım, söylediklerimin altında bir tane yalan görürlerse istifa edeceğim belediye başkanlığından dedim. Eğer ben yalan söylemiyorsam Kadir Albayrak yalan söylüyorsa onu istifaya davet ediyorum dedim, yaklaşık 1,5 aydır açıklama yapmıyor.”

 

Özer Enginler

Yayınlanma Tarihi : 13/6/2020 20:10
Okunma Sayısı : 1601
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN