CHP’DEN MEMLEKET PARTİSİ’NE GÖÇ BAŞLADI

CHP’DEN MEMLEKET PARTİSİ’NE GÖÇ BAŞLADI

Sonunda beklenen oldu. Muharrem İnce’nin temelini attığı Memleket Partisi ile ona (CHP parti üyelerinin haricinde) il, ilçe başkanları ve yönetimleri bazında kin besleyen Cumhuriyet Halk Partisi karşı karşıya geldi.

Korkuyorlar. Kısa zamanda Memleket Partisi’nin saha çalışmalarının fark yaratacağından, CHP’den istifa edip Memleket Partisi’ne giden, gidecek olanların yoğunluğuna kapılıp vatandaşın ‘bu adamlar CHP’den çok kendi koltukları için çalışmış’ demelerinden korkuyorlar. Bugüne kadar küçük olsun benim olsun mantığı ile gidilmeseydi Ak Parti’nin Türkiye çapında parti üye sayısı 10 milyon 984 bin 312 kişi olurken, CHP’nin Türkiye geneli üye sayısı 1 milyon 257 bin 110 kişide kalması işte tam da bu yüzden. Cumhuriyet Halk Partisi’ni babasının malı gibi kullananlar yüzünden.

Şaşılacak şey değil mi? 01. 04. 2021 tarihi itibarıyla Yaklaşık 11 milyon Ak Parti, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, bugün İktidar olan Ak Parti’yi bile yaratan CHP ‘1 milyon 500 bin kişi bile değil!’ Peki bundan sonra ne olacak? Mesela CHP Süleymanpaşa üye sayısı 5632 kişi iken parti içi seçimlerinde bugüne kadar 3 bin kişiyi kendi yöneticilerini seçsin diye oyunu kullanmaya getirebildi mi? Hayır. Getiremiyorsa iki elini başının arasına alıp düşünenleri oldu mu? Hayır. Tersten bakalım, ne pahasına olursa olsun bu parti Tekirdağ’da hala birilerinin tekelinde kalmaya devam edecek mi? Evet.

İstifaları durduramayan kukla haline getirilmiş parti yöneticilerinin bile bu partiye küskün, kırgın olduklarını bilmeyen mi var? Parti içi gruplaşmalar hep onların çıkarları doğrultusunda olmuyor mu? Atatürkçü kesimi ‘Memleket Partisi sahadayken’ birilerinin çıkarlarını korumak için bu partide tutmak mümkün mü? Bakın, 2019’dan bugüne 800’ün üstünde CHP Süleymanpaşa parti üyesi bu parti artık bizi temsil etmiyor diye istifa etti. Bir kısmı İyi Parti’ye giderken bir kısmı da onu temsil edecek bir parti çıkana kadar kendini boşa aldı. Ne zamana kadar? Memleket Partisi’nin kuruluşunu yapan Muharrem İnce Tekirdağ’da gövde gösterisi yapacağı ana kadar.  

Ömrünün neredeyse yarısını CHP’de geçirdiğini söyleyen Memleket Partisi Tekirdağ Kurucu İl Başkanı Bora Küçükçetin yaptığı açıklamada:

“Hiçbir parti hedefimizde değil, Hiçbir parti ile hesaplaşma içinde de değiliz. Burası küskünler partisi değil” dese de…

“Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partiye saygı duyuyoruz ama sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir parti kaldı. İnsanlar seçimden seçime hatırlanmış, oy attırılmış, onun dışında belediyeye gittiğinde saygı görmemiş, faydası için bir teşekkür edilmemiş, ahde vefa gösterilmemiş bu insanlara, çok gücendirilmiş insanlar var Cumhuriyet Halk Partisi’nde” diyerek kendi kırgınlığını ortaya koyduğu gibi Memleket Partisi’ne üye olmak için birçok CHP’linin Memleket Partisi’ne geçeceğini de şu sözlerle ayrıca açıklamış oldu: “Partisinde artık umudu kalmamış, yıllarını kaybeden insanların aradığı umut kapısı Memleket Partisi” demeyi de ihmal etmedi.

Kuruluşunu yaptığı partiyi teee Ergene’den yöneteceğini sanan Memleket Partisi Tekirdağ Kurucu İl Başkanı Bora Küçükçetin: “Örgüt güçlü olacak, taban güçlü olacak, millletvekiline, belediye başkanına ceket iliklemem, ben halka, üyeme ceket iliklerim.” dedi.

 

Kimin kime ceket ilikleyeceğini zaman gösterecek…

 

 

Özer Enginler.

 

Diğer partilerin Türkiye genelindeki üye sayılarına bu resmi tıklayarak ulaşabilirsiniz...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 9/6/2021 03:04
Okunma Sayısı : 766
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN