CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU VAHAP AKAY’A YEŞİL IŞIK MI YAKTI

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU VAHAP AKAY’A YEŞİL IŞIK MI YAKTI

CHP’nin Tekirdağ’da her geçen gün biraz daha eridiğini bilmeyen var mı? Yok. Peki, ne lazım? Partiyi diri tutacak, heyecanla peşinden koşturacak, sözüne güvenilir bir lider lazım. Değil mi? CHP bunu İstanbul’da Ekrem İmamoğlu ile, Ankara’da  Mansur Yavaş ile, İzmir’de Tunç Soyer ile, Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen vs… gibi belediye başkanlarınla karşıladı.

Ürettiklerini halkla paylaştıkça genel başkanları Kılıçdaroğlu’na malzeme verdiler. CHP’nin yelkenini rüzgarla doldurdular. Kılıçdaroğlu, erken seçim istiyor. ‘Üreten belediye başkanlarını’ arkasında gördüğü için erken seçim istiyor. Onlara güveniyor. Tekirdağlı CHP parti üyeleri dahil onlara imrenerek bakıyor, güveniyor, özlemlerini başka illerin belediye başkanlarını beğenerek gideriyorlar.

Ankara CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile beraber çekilen fotonun ardında yatan gerçek, Tekirdağlıları peşinden koşturacak bir lider yaratmaksa, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın kendi sosyal medya hesabından paylaştığı resimlerden bence herkes anlayacağını anladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Vahap Akay’ın 2024 yerel seçimlerinde aday olacağını ya da en kısa zamanda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile yer değiştirebileceğini çekilen resimlerle ortaya koydu gibi. Ya da, Vahap Akay’ın Kılıçdaroğlu ile çekilen o fotosu CHP’deki değişimin habercisi mi?, de diyebiliriz.

Öyle de olmalı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin parti üyeleri ve bir takım örgütleri tarafından istenmeyen adam ilan edilen Kadir Albayrak ile Tekirdağ’da seçim kazanamıyacağı ortadayken, CHP’nin elinde Albayrak’a alternatif Tekirdağlıların evet diyeceği ‘Vahap Akay’ gibi biri varsa, onu en kısa zamanda sahaya sürmekten başka çaresi yok. Defalarca yazdım. 2023 genel seçimlerinden önce Tekirdağ halkına umut dağıtan, güvenilir bir büyükşehir belediye başkanının ismi vatandaşa ve partililere servis edilmeli ki ‘2023’ te 8 milletvekilliği için yapılacak yarışta CHP Tekirdağ’da 3 vekilden fazlasını çıkartabilsin.’ Her şeyi anlatan fotoğrafa dönecek olursak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın Tekirdağ’daki son şansını “Vahap Akay’dan yana kullanmaktan başka şansı kalmadı. Doğrusu bu. Üstelik, her seçim üst üste 3 vekil çıkarttıktan sonra 4 ilçe kaybetmenin üstüne zil takıp oynama devrinin bittiğinin de farkında.  

Zor şartların iyiyi bulmaya mecbur ettiği CHP Tekirdağ Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ve CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, durum foto da gördüğümüz gibiyse bu iş tamam…

Yok eğer gördüğümüz gibi değilse…

…sizin işiniz tamam.

 

Özer Enginler.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 18/11/2021 22:12
Okunma Sayısı : 733
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN