TEKİRDAĞ CHP, BİLDİĞİMİZ CHP

TEKİRDAĞ CHP, BİLDİĞİMİZ CHP

2014 yerel seçimlerinde 12/0. 2019’da 8/4. Kabuslar görerek beklenen  2024. Tekirdağ’ın kalbi Merkez İlçe Süleymanpaşa dahil 4 ilçe CHP’nin envanterinde artık yok. Süleymanpaşa’yı Ak Parti’ye kaptırdık diye sevinenler olduğu gibi kendi partisinin belediye başkanlarıyla çalışmadığı için kaybedilen Süleymanpaşa’nın ve diğer 3 ilçenin Ak Partili belediye başkanları ile çalışmak zorunda kalmaktan sıkılmayan, belki de mutlu olan bir büyükşehir belediye başkanı. Seçim kazanınca sıradaki gelsin diyenler seçim kaybedince bir dahaki sefere telafi ederiz mi demeli? Asfalt atmakla betonlaşmayı proje yaptım diye yutturmaya kalkanlarla mı yürümeli..?  

CHP ne yapıyor? Hiç bir şey. CHP ülke çapında yükselişe geçerken Tekirdağ’da tam tersi yaşanıyor. İl, ilçe örgütleri, ilçe belediye başkanları arkasında durmayan bir büyükşehir belediye başkanı ile ne yapabilir? Kadir Albayrak; “İl, ilçe örgütleri, ilçe belediye başkanları, milletvekillerine hadi gelin beraber çalışalım” dedi de onlar, olmaz mı dedi?

Bir beceriksizlik, bir başarısızlık varsa bunun yarısının sorumlusu da gidişata ses çıkartmayan, muhalefet yapmaktan bi haber, evrim geçirerek dut yemiş bülbüle dönüşen örgütler değil mi? Peki, partiyi kendilerine göre organize edenler bu çöküşü, üyelerinin CHP’yi terk ederek başka partilere kaçtıklarını kendi tarihlerinin neresine yazacaklar? Önceki seçimlerde 4,5 üstünden 5’e gidiyoruz deyip te 3 vekil kazanınca sevinen partinin organizatörleri 2023 seçimlerinde 8 vekilikten 4’ünü kesin alırız diyebilir mi?

Unutulan değerlere önem veren, parti içi birliği sorun olmaktan çıkaran, masada değil sahada çalışan, insan odaklı, sosyal ve kültürel hizmet projelerinle sahalarda olması gereken il başkanı, ilçe örgütleri nerede? Pazarlara giderek pazarcılara, önüne çıkan birkaç vatandaşa meyve, sebze fiyatlarını gösterip muhalefet yapacağına sen partili olarak büyükşehir belediyesinden aldığın güçle vatandaşın sofrasına Malkara Et Kombina Tesislerinden ucuz et, salam, sucuk, kavurma, sosis, pastırma getirmeyi denesene! Yada, büyükşehirin Süleymanpaşa’da yaptığı Su Ürünleri Toptancı Hali’nin sadece 5, 10 balıkçıyı memnun etmek için değil aynı zamanda vatandaşın sofrasına ucuz balık getirmek için yapıldığını gösterin.

Çocuklara bedava süt, Halk Ekmek satış noktalarınla vatandaşa ucuz ekmek verin. Doğrudan satış noktalarınla çiftçinin ürünlerini ucuz, ucuz vatandaşla buluşturun. Muhalefet böyle yapılır. Bu imkanların çoğu sizde var mı? var. Tesisleriniz var mı? o da var. Neden yapmıyorsunuz? Size bunları Tekirdağ’da yapmayın diyen Kılıçdaroğlu ise o zaman partinizi değiştirin. Sizin yolunuza taş koyan TBB Başkanı Kadir Albayrak ise ondan hemen kurtulun.

 

Seçim kazanmak için karşı tarafın kaybetmesini beklemeyin…

Çalışın.

 

Özer Enginler.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 29/7/2021 00:52
Okunma Sayısı : 772
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN