CHP TEKİRDAĞ İL BAŞKANI SAYGIN’A GÖRE SİSTEM BÖYLE ÇALIŞIYOR

CHP TEKİRDAĞ İL BAŞKANI SAYGIN’A GÖRE SİSTEM BÖYLE ÇALIŞIYOR

Sosyal medyadan yaptığım paylaşımda;  “DUYDUĞUMA GÖRE CHP İL BAŞKANI BOHÇASINI HAZIRLAYIP, VEDA KONUŞMASININ PROVALARINI YAPIYORMUŞ.

Yıkarak değil, yıkmadan git.”, dedim.

Kötü mü dedim?

Anlatılanlara göre, “Nasıl cevap veririz diye çok düşünüp CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’a sordular. O da İlker Yağcıoğlu’na şöyle yazın diye tarif etti. Yağcıoğlu’nun partili olmasının dışında bir sıfatı olmadığı için “Son günlerde bir kısım basın organında tamamı maksatlı olduğu anlaşılan ve il başkanımıza yönelik bazı açıklamalar ve tahminler yer almaktadır…” diye başlayan yazılı açıklamayı Turgay Uzsoy’a yazdırdı. CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Saygın’da açıklamanın CHP Tekirdağ Basın ve Kurumsal ilişkiler il Başkan Yardımcısı Şenol Özgür Taşmerdivenli’nin sosyal medya sayfasından paylaşılmasına karar verdi.” Özgür kurban edildi. Sonunda onu da harcamayı başardılar.

 

Bunları hatırlamakta fayda var. Daha önce Yağcıoğlu’nun görevden alınacağını yazdım taraftarları ayaklandı. Turgay Uzsoy yaptığı paylaşımda yaptığım habere yönelik; “İlker başkan görevden alınsa maskeden sonra kınada sorun yaşanacak diye korkuyorum…” dedikten sonra beni magazin gazetecisine benzeterek Yağcıoğlu’ndan özür dilememi istemişti. İl başkanı da benzer paylaşımda bulundu. Ne oldu, Yağcıoğlu görevden alındı, aktarların kınası ellerinde kaldı. Benden değil ama partililerden özür dilemesi gereken siz oldunuz.

 

Resmi açıklamalar resmi web sitesi ve resmi sosyal medya hesaplarından yapılır. Bu açıklamayı resmi hesaplarından paylaşmaktan korktular, suç işlendi. Daha önce hakkımda yaptıkları bir tekzip yazısını ‘haberim doğru olduğu için’ kaldırmak zorunda kalmışlardı. ‘Aynı hataya düşme korkusu’ diyelim bunun adına. 2014’ten bugüne sırtı yerden kalkmayan CHP’de hala masa, koltuk peşinde koşanların ‘yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır’ misali partiyi nasıl bir hazimete uğrattıkları ortada.

 

CHP Parti Örgütü, Örgüt Yönetimleri ve Yurtdışı Örgütlenmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’ya rağmen Faik Öztrak, Tekirdağ  Süleymanpaşa İlçe teşkilatı, il yönetimi ile birlikte görevden alınan eski ilçe başkanı İlker Yağcıoğlu’nu  tekrar canlandırılmak, partiye ağır mağlubiyetler yaşatmak için kolları sıvadı. Şener Zeynel Saygın, 18 Şubat’ta tek başına CHP İl Bşk Adayı olduğunu açıkladığı basın toplantısında, “…İlçe başkanını seven insanlar onun delegesi oluyor. Genelde bu sistem böyle çalışıyor.”, dediğinde kimse ne demek istiyorsun demedi ama bugün Yağcıoğlu’na duyulan ahde vefa ya dayalı duygusal beraberliğin 4’e bölünmüş partiyi ne hale getirdiğini herkes biliyor. Saygın, CHP İl Bşk Adayı olduğunu açıkladığı basın toplantısında parti meselelerinin demokrasi ile gitmediği, kadın kolları karşı çıkıp Ankara’ya kadar giden şikayetlerine rağmen kurumsal ilişkilerin sevgi ile yürüdüğünü taaa o zaman söylenmiş te kimse anlayamamış.

 

Sonuç:

“CHP kadroları ve üyeleri şu anda daha öncekinden çok daha fazla kenetlenmiş ve uyum içerisinde çalışmaya devam etmektedir.” diyerek iddia ettiğiniz açıklamada CHP’nin 4 ayrı gruba bölündüğünden haberimiz yok mu, hangi uyum, kimlerle uyum açıklayın?

Yapılan açıklamada: “İl başkanlığımız genel merkezimiz ve genel başkanımız ile tam bir uyum içerisinde bu iktidar yürüyüşünde yer almaktadır.”, derken canlandırmaya çalıştığınız eski ilçe başkanı Yağcıoğlu’nun; “MYK’da 7, 8 arkadaşım beni iyi tanır. Ben sanık olmadım ceza verildi.” “Bana güvenmeyen MYK ile neden çalışayım.”, demedi mi?

Görevden alınan eski ilçe başkanı Yağcıoğlu, Albayrak’ı işaret ederek, “büyükşehir belediyesi’nin hiçbir paylaşımını paylaşmıyoruz arkadaşlar” demedi mi? Peşinden, Rumeli İskelesi’nin açılışı ile ilgili yine TBB Başkanı Albayrak’ı hedef alarak, “Bu ayıp Sayın TBMM Başkanı'nın, Sayın Vali'nin, Sayın Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı'nın…” diye devam etmedi mi?” Buna benzer Eşkinat’ı da hedef alan birçok paylaşımlarda bulunmadı mı, şimdi oluşturulmaya çalışılan yapı görevden alınan eski ilçe başkanı üstünden kurulmaya çalışılmıyor mu?

Saygın yaptığı açıklamada, MYK’nın aldığı karara ters düşerek; “maddi yardımda bulundu, özverili çalışmalarıyla  sevilen ve saygı duyulan… diye devam ederek Yağcıoğlu’nu savunmadı mı? Kadir Albayrak hedef, vekillere fırça, MYK'ya kafa tutma, üyelikleri durdurma, kadın kollarına alternatif arama, elde kalan partililere disiplin sopası gösterilirken neredesin? Kimlerle uyum içinde çalıştığınızı açıklayın da herkes bilsin.

 

Açıklamada: “Partimiz içişlerine karışmak veya yorum yapmak, bizleri genel merkezimiz ile karşı karşıya getirmeye yönelik söylemler maksatlıdır, gerçeği yansıtmamaktadır ve kimsenin haddine düşmez.”,  demeyi de ihmal etmediniz. Bir avuç kalan örgütünüz dağılmasın diye doğruları söylemek zorunda kaldığı için konuşan, yazan, paylaşan kim varsa bunları Ak Parti mi disipline gönderiyor yada sosyal medya arkadaşlıklarından çıkartılıyor.

 

Parti üyelerinle karşı karşıya gelmişiniz, genel merkezi kim takar modunda olsanız da bu partinin sizi aşarak ayağa kalkacağına inanıyorum.

 

Özer ENGİNLER.

 

ŞENOL ÖZGÜR TAŞMERDİVENLİ’NİN PARTİSİ ADINA KENDİ SOSYAL MEDYA SAYFASINDAN YAPTIĞI SUÇ UNSURU TAŞIYAN O PAYLAŞIM:

Yayınlanma Tarihi : 30/11/2020 02:04
Okunma Sayısı : 836
reklam 1
FACEBOOK BAKBİTV REKLAM

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN