CÜNEYT YÜKSEL: PANDEMİ DÖNEMİNDE HİÇ BİR HEMŞERİMİZ NE AÇ NE DE AÇIKTA KALACAK

CÜNEYT YÜKSEL: PANDEMİ DÖNEMİNDE HİÇ BİR HEMŞERİMİZ NE AÇ NE DE AÇIKTA KALACAK

Küresel salgın Covid-19 başlamadan çok önce Süleymanpaşa Belediyesi Adem Dalgıç Aşevi’nde çıkardığı günde 4 kab sıcak yemekle dar gelirli vatandaşın sofralarında yer aldı. Pandemiye dönüşen küresel salgınla birlikte gelir seviyesi daha da düşen, salgına karşı korunma maksatlı evlerimize kapanmak zorunda olduğumuz bu süreç içinde esnafından çiftçimize dar gelirli vatandaşımıza kadar birçok kimse evine ekmek götüremeyecek kadar sıkıntılarla karşı karşıya kaldı.

Yapılan yardımlar gerçek ihtiyaç sahiplerine zamanında ulaşıyor mu diye yaptığımız araştırmada ilgililere ulaşmakta güçlük çekiyormusunuz?  sorumuza, ‘sıcak yemek ve erzak yardımını’ zamanında aldığını söylenirken “Bu ilçede başkan Cüneyt Yüksel varken kimse aç kalmaz” söylemlerine de yer verildi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile yaptığım  röportajda:

“Her gün 1200 kişiye sıcak yemek ulaştırarak iftar sofralarına konuk olan Süleymanpaşa Belediyesi, Hayır Çarşısı ile de ihtiyaç sahibi vatandaşların kıyafet ihtiyaçlarının karşılanmasına öncülük ediyor.” dedi…

 

Yürüten çalışmalarla ilgili olarak konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ramazan ayında da Süleymanpaşalıların yanında olacaklarını ifade ederek:

Pandemi döneminin zorlukları ile birlikte karşıladığımız Ramazan ayında vatandaşlarımıza Süleymanpaşa Belediyesi olarak çok ciddi bir bütçe ayırdık. Her gün 1200 vatandaşımıza 4 kap sıcak yemek desteğinde bulunmaya devam ediyor, iftar vaktinden önce evlere ulaştırdığımız yemekler ile gönül sofralarımızı evlerde kuruyoruz. Kayıtlarımızda bulunan sürekli yardıma muhtaç 230 ailemize dağıttığımız İMECE kartlara aylık yatırdığımız bedeller ile vatandaşlarımızın gıda ihtiyacını karşılayabileceği alışveriş imkânı sağlıyoruz.” dedi.

Koronavirüs pandemisi boyunca çalışmaların aralıksız devam edeceğini vurgulayan Başkan Yüksel;

“Bu güne kadar 20 binin üzerinde erzak dağıtımı yaptığımız Süleymanpaşa’mızda evimde yiyecek aşım yok diyecek tek bir vatandaşımızın kalmaması için büyük bir çalışmayı titizlikle yürütüyoruz.

Şehrimizde ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için özellikle bayramlarda Hayır Çarşısı aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz kıyafet yardımını bu bayramda da gerçekleştirmek adına bütün çalışmalarımızı tamamladık.” dedi.

“ZOR DURUMDA OLANLARI BİZE BİLDİRİN”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, vatandaşları çevrelerinde yaşayan ve zor durumda olan komşularına karşı duyarlı olmaya davet eden Yüksel, Süleymanpaşa Belediyesinin çağrı merkezi numarasını hatırlattı. Yüksel:

“Vatandaşlarımızdan Özellikle istirham ediyorum. Çevrenizde ihtiyaçlarını karşılayamayan, yardıma muhtaç komşunuz varsa 0282 259 59 59 numaralı hattımızdan lütfen bize bildirin. Allah’ın izniyle devletimiz ve milletimiz ayakta olduğu sürece, var olduğu sürece Süleymanpaşa’da yaşayan hiçbir hemşerimiz ne aç ne de açıkta kalacaktır.” İfadelerini kullandı.

 

Yayınlanma Tarihi : 4/5/2021 21:39
Okunma Sayısı : 509
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN