KADİR ALBAYRAK CHP’NİN İSTENMEYEN ADAMI OLDU

KADİR ALBAYRAK CHP’NİN İSTENMEYEN ADAMI OLDU

 

TBB Başkanı Albayrak, 2014’ten bu yana içi boşaltılan TESKİ’nin iflas ettiğini açıklamak için acil koduyla bir sene içinde %58 zam yaparak güncellediği su fiyatlarının üstüne %75 daha zam yapılması talebiyle’ TESKİ Olağanüstü Genel Kurul Toplantısını yaptı.

Yani, suya %75 zam yapılırsa sene içinde faturalara sinsi sinsi yansıtılan %58 zamla birlikte toplamda %133 zam yaparak TESKİ ve onu yönetenler, oradan nemalananlar eski şaşalı günlerine geri dönecek, har vurup harman savurmaya, neredeyse her TESKİ çalışanın altına verilen araçlarla özel işlerinde tükettikleri benzin, mazot harcamalarından tutun, birilerinin ricasıyla işe alınan personel sayısı artmaya devam edecek, tahsilatları yapılmayan faturalar şişmeye, müteahhitlerle yapılan çılgın ihaleler sürmeye, çözüm üreteceklerine enerji fiyatlarını bahane ederek yan gelip yatmaya devam edeceklerdi.

Usulüne uygun yapılmış gibi gösterilen ihaleler sayesinde altyapı soygununu, halkın cebinden çalarak haksız kazanç sağlandıklarını, kentin birçok yerinde geri dolgu yapıldığını, su borularının patlamaktan başka çaresi olmadığını, TESKİ’nin büyük rakkamlarla Titanik misali battığını ben açıklıyordum şimdi, Kadir Albayrak itiraf ediyor.

1 Milyar 295 Milyon 650 bin TL borçla batırılan TESKİ için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yapılan toplantıda suya önce %75 zam istedi olmadı, sonra %50’ye razı oldu tutmadı, baktı olacak gibi değil CHP meclis üyeleri dahil üyelerin tamamına ‘suya zam yapın, yoksa batarız, hizmet alamazsınız’ diye biraz da tehdit kokan açıklamasıyla ‘resmen yalvardı.’ İşin garibi ne biliyor musunuz? CHP Meclis Üyeleri aldıkları kararla Kadir Albayrak’ın istediği %50’lik artışa karşı çıkıp zorunluluktan doğan %35’lik zammı oy birliği ile kabul etmeleri.

Bu şu demek; Su zamlarına tek başına itiraz eden Ak Parti’li Belediye meclis üyelerinin yanında değil de, suya en az %50 zam isteyen Kadir Albayrak’ın yanında olursak işimiz biter. “2014 seçimlerinde 12/0 ile kazandığımız ilçelerden 4’ünü 2019 yerel seçimlerinde sudan sebepler yüzünden kaybettik. Biz bunun fotoğrafını çektik. Bize 4 ilçeyi kaybettiren TESKİ Yönetin Kurulu Başkanı Kadir Albayrak’ın beceriksizliği yüzünden biz kendi ilçelerimizi kaybetmeden bunun bedelini zamanından önce ya da zamanında yapılacak genel seçimle ödemeye başlarız”, demek.

Konuyu daha da açmak gerekirse, “kaybedilen 4 ilçede olduğu  gibi kendi ilçelerini de sudan sebepler yüzünden kaybetmek istemeyen belediye başkanları, suya yapılacak zamla ilgili senin değil, bizim dediğimiz doğru, böyle olursa ne CHP zarar görür ne de belediyelerimiz diyerek aldıkları ortak kararla “biz önümüzdeki dönem Albayrak’ı tekrar büyükşehir belediye başkanı olarak görmek istemiyoruz”…

demiş olmuyorlar mı?

 

CHP’li 7 ilçe belediyesi kararını vermiş.

Kürsüye çıktığında…

konuşma yaparken…

benden sonra diye…

bahsetmeye başla…

Kadir Albayrak.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 9/3/2022 04:12
Okunma Sayısı : 805
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN