PEŞ PEŞE AÇILAN SPOR SAHALARI ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

PEŞ PEŞE AÇILAN SPOR SAHALARI ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

 

Pazartesi ve Cuma günleri açılışlarını yapacağımız haftada 2 tane Çok Amaçlı Spor Sahası’nın açılışını yaparak Haziran’ın 15’ine kadar toplam 28 spor yatırımımızı Süleymanpaşalıların hizmetine sokacağız dedi.

28 Çok Amaçlı Spor Sahası’nın açılışını yapacağını duyurduğu yer  Perşembe pazarının kurulduğu alanda açılışını yaptığı “Osman Tabak Kapalı Pazaryeri” oldu. 1- Hüseyin Pehlivan İlkokulu, 2- Altınova Mahallesi Şehit Turgut Kurtçu İlkokulu, 3- Nurettin Ekmekçioğlu İlkokulu ve 4- Yavuz Mahallesi’nde bulunan İnönü Ortaokulu derken şimdiye kadar geçen 2 hafta içinde tam 4 adet Çok Amaçlı Spor Sahası hizmete alındı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’ “açılışlarla dolu 2021 yılına girdik” derken yapılan açılışların spor sahalarınla kalmayacağını bunu birbiri ardına başka projenin takip edeceğini duyurmuştu.

Süleymanpaşa Belediyesi, ilçeye kazandırılan 28 spor tesisinin açılış serisine Yavuz Mahallesi’nde bulunan İnönü Ortaokulu bahçesinde inşa edilen halı saha ile devam etti.

Her hafta iki açılış gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediyesi, 5 Nisan Pazartesi günü İnönü Ortaokulu Halı Sahasının açılışını da törenle gerçekleştirdi. Açılışta Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Üzgün, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, siyasi parti temsilcileri, Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru, İnönü Ortaokulu Müdürü Serdar Can, öğretmenler, öğrenciler, veliler, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda basın mensubu ve vatandaşlar da yer aldı.

İL MÜDÜRÜ ULUSAN’DAN TEŞEKKÜR

Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra protokol konuşmalarına geçildi. İnönü Ortaokulu Müdürü Serdar Can’ın okula Süleymanpaşa Belediyesi tarafından kazandırılan halı saha için Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür konuşması ile başlayan protokol konuşmaları, Tekirdağ İl Milli Müdürü Ersan Ulusan’ın konuşması ile devam etti. Ulusan, Süleymanpaşa Belediyesinin sadece okul bahçelerine spor sahaları yapmadığını, okulların eksiklerini, tamiratlarını da üstlendiğini, yapılan spor sahalarının çevre düzenlemelerini de gerçekleştirdiğini hatırlatarak, eğitimin vazgeçilmez unsurlarından olan spora katkılarından dolayı Başkan Yüksel’e teşekkür etti.

Ulusan’ın ardından kürsüye gelen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, gençler arasında ciddi oranda artan sosyal medya bağımlılığına vurgu yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Süleymanpaşa’mıza kazandırdığımız 28 Spor Sahası ile Tesislerimizi bir bir açıyoruz. Bugün, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Sayın TBMM Başkanımız ve Tekirdağ Milletvekilimiz Prof. Dr. Mustaf Şentop Hocamız ile Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun destekleri, sayın milletvekillerimizin, değerli valimiz ve kaymakamımızın, il ve ilçe müdürlerimizin katkıları ile İnönü Ortaokulumuza kazandırdığımız halı sahamızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Spor tesislerine bu kadar çok yatırım yapmamızla ilgili eleştiriler alıyoruz. Bu eleştirilere cevabımız şudur: Gençlerimiz özellikle salgın sürecinde eve kapanmalarının da etkisi ile adeta sosyal medya bağımlığının etkisinde kalarak gerçek arkadaşlıklardan, dostluklardan uzaklaşıyor, milli değerlerimize gitgide yabancılaşıyor. Bunun önüne geçebilmek için, biz ilk hizmet yıllarımızda gençlerimize, çocuklarımıza yatırım yapmayı tercih ettik. Şu anda bizlerin işgal ettiği koltuklara gelecekte oturacak olanlar onlar ve şimdi sporun paylaşma, işbirliği ve kardeşlik ruhunu yaşayarak, sanal değil gerçek dostluklar kurmuş, sağlam kafasını sağlam vücudunda taşıyan gençlere bu koltukları emanet etmeyi hedefliyoruz. Gençliği olmayanın geleceği olmaz sözü ile kastettiğimiz de budur.”

Yüksel, konuşmasını büyük spor yatırımlarının müjdesini vererek sürdürdü. Yüksel, “Allah’ın izniyle her okulumuzun bahçesine bu sahalardan yapmayı planlıyoruz. Ancak spor yatırımlarımız bunlardan ibaret değil. Yakın zamanda temelini atacağımız Ata Tepe Spor Kompleksinin içinde 15 bin çocuğumuz birçok spor dalının yanı sıra çok sayıda sanatsal eğitim alabilecek, derslerine takviye yapabilecek. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordinasyon içinde çalışıyoruz, bu tesiste işinin ehli eğitmenlerimizle çok yönlü bir tesisi şehrimize kazandıracağız. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen kapalı okçuluk salonumuzu da yakın zamanda hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimize ve Süleymanpaşa’mızın yükselen gençlerine hayırlı, uğurlu olsun,” diye konuştu.

Son konuşmacı Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya olurken, iyi eğitilmiş, çok yönlü ve iletişim becerisi yüksek nesiller yetiştirmenin önemine değinen Kaya, spora ve eğitime verdiği destekten dolayı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel nezdinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesi ile tören tamamlandı. Törenin ardından Başkan Yüksel ve protokol üyeleri halı sahanın zeminini inceleyerek penaltı atışları yaptı ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 7/4/2021 01:25
Okunma Sayısı : 216
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN