SARAY İLÇESİ'NE DE VERDİĞİ SÖZLER HAVADA KALDI

SARAY İLÇESİ

SARAY İLÇESİ'NE DE VERDİĞİ SÖZLER HAVADA KALDI

Her sabah horozlar ötmeden ayın kaybolduğu, güneşin yeni doğmaya başladığı saatlerde bugün Saray ilçedeyiz diye paylaşım yapıyor.

Her sabah bir ilçe, bitmeyen bir enerji, şaşırıyoruz. Büyükşehir belediye başkanı ya, acaba söz verdiği hangi projesine el atacak diye heyecanla saymaya başlıyoruz…

a ) Acaba, “Saray Büyükyoncalı Bozoba Mesire Alanı Projesi” mi?..

b ) Yoksa, “Saray Yurt Projesi” mi?..

c ) Belki, “Saray Güneşkaya Yürüyüş Yolları Projesi” ne…

d ) Muhtemelen, “Saray Süttozu Üretim Tesisi” ne…

e ) Büyük ihtimal, “Saray Kültür Merkezi” ne…

f ) Olmadı, “Saray, Spor Parkları. Çocuk Parkları” na el atacak.

Verdiği sözlerde durur diyip te, CHPli Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a güvenerek  a, b, c, d, e, f, şıklarından birini işaret ettiyseniz sınıfta kaldınız.

Doğru cevap: Hiçbiri. Şaşırdık mı? Hayır. 11 ilçeye benzer sözler verdi, halkına yalan söyledi. Kaybeden belediye başkanları onun yalanlarına kurban gitti. Yerel seçimler gelmeden kendi belediyelerini, kendi oturduğu koltuğu bile   partisine kaybettiren tek adam olacak. Sıfır hizmet, sıfır belediye, yolun açık olsun denecek yakında.

 

Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş (Bizim Özgen), 2019 yerel seçimlerinden hemen önce, 5 adet belediye başkan adayları arasından Abdül Taşyasan’ı başkan olarak görmek isteyenlere inat büyük abilere sürpriz yaparak seçilen biri. Sırf öyle olduğu için CHP parti üyelerinin desteği, Saraylıların evet dediği başkan kaderine terk edilmiş. Ekonomisi personelin maaşlarını ödemeye denk gelseydi, kendisine oynanan oyunlara rağmen Nazmi Çoban yine seçimi kazanabilirdi. Aslan içerden vuruldu. Seçimler kapıda. Yine aynı avcılar diğer aslanı da evinde vurmak için fırsat kolluyor. Büyük abilerin desteği olmadan seçim kazanmanın karşılığı bu.

CHPli Bizim Özgen, Saray’da tekrar seçim kazanmak için Kadir Albayrak’ın eline bakıyor. Adamın parası yok. Adı SARAY olarak geçen daha kasaba olamamış bir köy olarak kaldı bu ilçe. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi, Temmuz Ayı Olağan Toplantısı’nda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, verdiği önergede “Şarköy, Malkara ve Saray ilçeleri için maddi destek istemedi mi?” CHP’ye muhalif partinin belediye başkanının bu isteğinden hiç utanmadınız mı?  

 

Bir yandan CHP’ye seçim kazandıran bir takım partili ve halk vefa bekliyor. Diğer yandan, Saray halkına  vefasızlık örneği sergilenmeye devam ediliyor. Saray halkı hep CHP’de kalacak, nasıl olsa onlar kafeste diye aklınızdan bile geçirmeyin. Marmaraereğlisi halkının yakında Ak Partili olacağına hep birlikte şahit olacağız. Hikmet Ata, halkı memnun edecek projelere başladı bile…

 

Ondan sonra, sen CHP’nin belediye başkanıydın, neden parti değiştirdin olur…

Benden söylemesi.

 

 

Özer ENGİNLER

Yayınlanma Tarihi : 23/9/2020 21:10
Okunma Sayısı : 988
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN