CHP’NİN ÜLKE ÇAPINDA KAN KAYBETTİĞİ TEK YER TEKİRDAĞ

CHP’NİN ÜLKE ÇAPINDA KAN KAYBETTİĞİ TEK YER TEKİRDAĞ

 

Belediye başkanları gönül rahatlığı ile çarşı, Pazar, kasap, bakkal, gezemez oldu. Seçim kazanana kadar ‘esnafa, çiftçiye, şehrin sanatçısına, şehrin gençlerine, sporcusuna, turizmcisine’ verilen sözler hep yalan çıktı.

Yalancı, sözünde durmayan, her fırsatta halkını aldatan belediye başkanını kim ister. Vatandaşının aldatılmasına göz yuman milletvekilleri ile kaç kişi yürür. Kifayetsiz kalan il, ilçe örgütlerinle siyaset yapmak için kaç kişi sahaya çıkar?

Bunun bir örneğini CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak başkanlığında İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Milletvekillerinden Candan Yüceer, İlhami Özcan Aygun ve Tekirdağ Büyükşehir Başkan Vekili Münür Karaevli’nin de dahil olduğu 11 ilçe için planladıkları gezilerde gördük. Sandığa bile getiremedikleri parti üyelerinden onları gittikleri yerde karşılayan bir Allahın kulu yoktu.

Ankara’dan Tekirdağ’a gelip ulusala basın açıklaması yapmakta ne oluyor? Ankara’dan yap açıklamanı. Tekirdağ yerel basınla soru cevap şekline bir araya neden gelmediniz. Buraya geliş konunuz Tekirdağ değil ise burada ne işiniz var. Bu turistik gezilerin genel seçime hazırlık olsun diye yapılmadığı ortadayken esnafla, vatandaşla yanyana gelmek için yapılmadığı da paçalarınızdan aktı. Ne parti üyeleri ne vatandaş, ön önemlisi çiftçiye verilmesi gereken mesaj nerede. Neden bir zamanlar CHP’nin kalesi olarak söylenen Tekirdağ’a kendinizi anlatamıyorsunuz. Hangi STK yada kaç muhtar sizinle. STK seçimlerinde kendi adayınızı çıkartacağınıza neden Ak Parti’li adayları destekleyecek kadar düştünüz. 4 ilçe neden kaybedildi. Sadece Süleymanpaşa’da 800’den fazla parti üyesi Atatürk’ün partisi saydıkları CHP’yi hangi sebepler yüzünden terk etti. Bunların sorumluları bugün 11 ilçeye turistik gezi düzenleyenler olabilir mi?

Malkara’ya gittiniz ne oldu, ne gördünüz, notlarınız arasına söylenen yalanlardan bıkan vatandaşların CHP’ye ve başta büyükşehir olmak üzere belediyelerine güven duyulmadığını, CHP ülke çapında yükselişe geçerken Tekirdağ’da neden düşüşte olduğunu mesela, 2024 yerel seçimlerinde Malkara’yı kaybedeceğinizi bunun etkisini 2023 seçimlerinde 8 vekillik içinden 3. milletvekilini çıkartma ihtimalinizin zayıf olduğunu yazdınız mı? Belediye başkanının büyükşehirin projelerinden biri olan “Malkara Çok Amaçlı Salonu” resimlerini sosyal medyadan paylaşınca nasıl tepki çektiğini yapılan yorumlardan takip ettiniz mi?

Bunları anlattım çünkü siz suçlusunuz, parti üyelerinin iradesi ile değil de atanarak getirilen bir büyükşehir belediye başkanı işte sizi böyle çaresiz, kapana sıkışmış hale getirir. Belediye başkanlarını yalancı, milletvekillerini itibarsız, il, ilçe örgütlerini güvenilmez, partisine hala sıkı bağlarla bağlı olanları komik duruma düşürür. “Seçimlere az kaldı istifa et, kendimizi anca toparlar, açtığın yaraları kapatırız” deniyor o, ben gayet sağlıklıyım diyerek direniyor.

Halk arasında yalan söyleme hastalığı olarak bilinen mitomani, psikolojik bir hastalıktır. Yalan söyleyerek kendilerini önemli bir insan veya kahraman gibi gösterirler. Tekirdağ’ın başına gelmiş, geçmiş en büyük felaket diye adlandırılan Kadir Albayrak’ta onlardan biri. Bu şekilde kimseye bir şey sunmadan zombiler gibi 11 ilçeyi gezdiniz, ne oldu. Örgütler arası güven mi inşa ettiniz. Eğer güven inşa ettinizse Malkara Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Başkütük önce CHP üyeliğinden, daha sonra Malkara Belediye Başkan Yardımcılığından neden istifa etti? Üstelik giderayak yaptığı açıklamada;

“Siyaset çocuk oyuncağı değildir. Sen kalk, sen otur demekle siyaset olmaz. Siyaset devamlık ve istikrar ister.” “Halkımıza ve insanlara tepeden bakan bir yönetim anlayışıyla ve kişisel kaprislerle parti olarak bir yere gelinemez…” derken sizce kimleri kast etti…

Haksız mı?

 

MALKARALILAR BU PAYLAŞIMIN ALTINA BAKIN NASIL İSYAN ETTİ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özer Enginler. 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 16/8/2021 00:37
Okunma Sayısı : 1035
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN