TEKİRDAĞ’IN UCUZ GIDA ÜRETEN BELEDİYESİ NEDEN YOK

TEKİRDAĞ’IN UCUZ GIDA ÜRETEN BELEDİYESİ NEDEN YOK

 

CHP Tekirdağ Milletvekili / Ziraat Yüksek Mühendisi/ Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Üyesi Dr. İlhami Özcan Aygun sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak:

“Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile kuraklığın izini sürmeye, illerimizdeki yıkımı görmek üzere ziyaret programlarımıza devam ediyoruz. Bu kez Aydın'dayız.” dedi…

Ben: Eyvallah, ne yapacaksın Aydın’da?

Aygun: “Aydın Vekillerimiz Hüseyin Yıldız ve Süleyman Bülbül, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ile Aydın'ın başarılı belediye başkanı Özlem Çerçioğlu'nu ziyaret ettik. Belediye projeleri ve üreticiye verdiği destekle örnek olan Çerçioğlu ile Aydın'daki tarım sorunlarını masaya yatırdık.”… “CHP olarak çözüm önerilerimizi dile getirdik. CHP iktidarında tarıma neşter vurarak, Türkiye'yi yeniden kendi kendine yeten ve ucuz gıda tüketen bir ülke haline getireceğiz.”

Ben: Üreticiye verilen destekle dar gelirli ihtiyaç sahibi ailelerin yaşantısına katkı sağlayan Aydın Büyükşehir Belediyesi hakkında diyeceğin bir şey var mı?

Aygun: “Nazilli'de Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan, üreticiyi destekleyen, halka ucuz et sağlayan Halk Ege Et'i ziyaret ettik. Böyle bir modeli üreten belediyemizle gurur duyduk....”

Ben: Harikasın, süpersin Sn. CHP Tekirdağ Milletvekili / Ziraat Yüksek Mühendisi/ Trakya Tarım ve Veterinerlik Limited Şirketi’nin sahibi / Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Üyesi Dr. İlhami Özcan Aygun. Aydın’da tarımla ilgili önemli başarılara imza atarak Türk tarımına mesafeler kat ettirecek önemli raporlara yer verildi. Tebrik ederim…

Tebrik ederim de,.. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıklarınla ne zaman gurur duyacağız? Mesela, üreticiye verilen destekle okul çağına kadar olan çocuklar her sabah kapılarına bırakılan Halk Süt’ü ne zaman içecek?  

Malkara Çavuşköy Et Entegre Tesisi’nde üretilmesi mümkün olan salam, sucuk, kavurma vb gibi et ve et ürünleri ile TBB’nin Süleymanpaşa’da yaptığı Su Ürünleri Toptancı Hali’nin balıkları ne zaman Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı “halka ucuz et sağlayan Halk Ege Et” gibi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin hala açmadığı “Halk Tekirdağ Et” satış noktaları sayesinde sofralarımızda olacak?

Tamam hep birlikte gurur duyalım ama her türlü tesisi ve imkanı olduğu halde bunların hiçbirini yapmayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile gurur duymak mümkün mü? Verimli topraklara sahip olan Tekirdağ’ın en büyük şanssızlığı onu yönetmek için seçilen tarımdan anlamayan, kooperatif ve üretici birliklerinin ne işe yaradığını bilmeyen, fırın sahiplerinden korkup “Halk Ekmek”, lokantacılardan korkup “Aşevi” yapmayan bir başkan tarafından yönetiliyor olması.

Bir sürü plan ve programla şunları yapalım başkan diye karşısına çıktığınız Kadir Albayrak, CHP’li vekiller dahil Tekirdağ çiftçisinin ürünlerine alım garantisi verdiği dolaylı olarak red edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu bile karşısına almışsa, 2019 seçimlerinde CHP’ye 4 ilçe kaybettiren Albayrak’tan kurtulmanın mutlak bir yolunu bulup yerine özellikle tarımdan anlayan birini koymak zorundasınız.

Aksi taktirde kendi evinin önünü düzeltmeden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu gibi başarısına katkı sağladıklarınızla övünüp kendinizi kandırırsınız,..

seçmeni değil!

 

Not: CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun’a sosyal medya hesaplarından Aydın Büyükşehir Belediyesi hakkında yaptığı paylaşımların arasına kendi düşünce ve fikirlerimden yola çıkarak onunla röportaj yapıyormuş gibi kamuoyu yararına sorular serpiştirdim.

 

 

Özer Enginler.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 31/5/2021 05:10
Okunma Sayısı : 911
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN