KILIÇDAROĞLU İLE İMAMOĞLU’NUN TEKİRDAĞ PLANINA ALBAYRAK ENGEL ÇIKARDI

KILIÇDAROĞLU İLE İMAMOĞLU’NUN TEKİRDAĞ PLANINA ALBAYRAK ENGEL ÇIKARDI

“TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ KÖPRÜSÜ KURULDU” İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Tekirdağ’ı neden ziyaret ettiğini gazetelere servis edilen bu haber başlığı ile duyurdular.

04.03.2021’de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ'da gerçekleşen işbirliği koordinasyon toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda 2 büyükşehir arasında yapılacak olan işbirliğinin çerçevesi belirlenecek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da ‘başta tarım ürünleri olmak üzere imalatı yapılan birçok ürüne’ alım garantisi verecek, cebi para gören çiftçisinden esnafına herkes bayram edecek, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı Tekirdağ ‘projesini kapıp gelen iş insanlarının cenneti olacaktı.’

Kadir Albayrak’ı yeteri kadar tanımayan Ekrem İmamoğlu, işbirliğinin koordine edileceğini sandığı toplantıda…

 “…Bugün  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile bir işbirliği çerçevesi ortaya koymak üzere buradayız. Bu süreçte hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin faydalanacağı hem de Tekirdağ ve ilçelerinin faydalanacağı bir modeli ortaya koyma hedefindeyiz. İstanbul'un önderliğinde bölgemizde ortaya koyacağımız gelişim modeli ülkemize de bir motivasyon kaynağı olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak maddi manevi bütün birikimlerimizle Tekirdağ için ne yapabiliriz bunun düşüncesi ve samimiyeti içerisindeyiz" dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun Trakya/Tekirdağ çiftçisinin ürünlerine alım garantisi vereceğine emin olan TBB Başkanı Albayrak:

Başta et kombina tesisimiz olmak üzere, yem fabrikamız ve süt potansiyelimiz ile birlikte tarımsal anlamda, su ürünleri halimizle birlikte balıkçılık konusunda, kültürel faaliyetler konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliği yapabilirizdedi.

Ardından, 18.03.2021’de Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da bu proje kapsamında Malkara Çavuşköy Et Kombina Tesisini ziyaret etti. “Bölgede önemli bir yer edinen et kombina tesisinin Tekirdağ ve bölge çiftçilerine ve üreticilerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Tekirdağ'da gerçekleşen işbirliği koordinasyon toplantısının ardından  29.03.2021’de İstanbul’da yapılan toplantıda Albayrak ve ekibi Tekirdağ çiftçisine alım garantisi veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu ve profosyonel ekibini başından savmak/kurtulmak için hangi konularda işbirliği yapmaya kalktı biliyormusunuz?, “Kültür/Spor, Park/Bahçe, Çevre/Enerji, Ulaşım ve Şehircilik” iyi mi!

Sayın Albayrak, sen kendi şehrinde Kültür/Spor sahaları, Park/Bahçeler  yapmaktan bu kadar acizmisin? Bunca daire başkanlıkları İstanbul’dan akıl alınacaksa neden var. Ne işi olur İmamoğlu’nun senin park bahçelerinle. İmamoğlu, Tekirdağ çiftçisinin İstanbul’un karnını doyuracağından bahsediyor. Tekirdağ çiftçisi, esnafı açım diyor, Süleymanpaşa, Hayrabolu, Malkara gibi tarımın ağırlıklı olduğu alanlarda gençler iş bulamadığı için Tekirdağ göç veriyor sen, Kültür/Spor yap, Park/Bahçede dolaş diyorsun.

Senin derdin ne?..

İmamoğlu’nun CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olacağını sağır sultan dahil herkes biliyor. O Trakya/Tekirdağ çiftçisini alım garantisi vereceği ürünler üstünden zenginleştirip bölgesel olarak Trakya’nın oylarına talip olmak için kendisinin de dediği gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yakın çevresi başta olmak üzere ülke genelinde 200'ün üzerinde belediye ile işbirliği içerisinde”

... diyor ve ekliyor …

"Trakya'nın ve Marmara'nın iyi bir tasarrufu, iyi bir planlaması olması halinde Türkiye'nin soluk alacağını hepimiz biliyoruz. Trakya ile birlikte bölgemizde şuan resmi nüfusu ile 26-27 Milyonluk bir bölgeden bahsediyoruz. Türkiye'nin neredeyse üçte biri. Ekonomik anlamda çok daha fazlası. Bu anlamda biz süreci yönetiyoruz. Buraya gelişimizdeki temel amaçta bu…”

Şimdi sen…

CHP içinde kendi partisinden çok Ak Parti’ye yakınlığınla anılan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olarak, dağıttığın danaları çevirme yapan besicilere kaptıran, dağıttığın binlerce kovana harcadığın para kadar bal yapmayan biri olarak, Tekirdağ’ın çeşitli markalarla sahada olacağı, çiftçiden başlayan kalkınma projesini askıya alarak, İmamoğlu’nun çıktığı bu yola taş mı koyacaksın?

İnanılır gibi değil ama…

CHP Milletvekilleri, il, ilçe başkanları, belediye başkanları, daire başkanları, Millet İttifakı, gazeteciler derken adam; şimdi de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de papaz oldu iyi mi?

 

 

Özer ENGİNLER

 

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 20/4/2021 21:20
Okunma Sayısı : 1195
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN