MARMARAEREĞLİSİ 15 MART PAZARTESİ KADİR ALBAYRAK’I BEKLİYOR

MARMARAEREĞLİSİ 15 MART PAZARTESİ KADİR ALBAYRAK’I BEKLİYOR

Albayrak sırasıyla 11 ilçe belediye başkanı ile birlikte ortak basın toplantısı yapmaya başladı. 15 Mart 2021 Pazartesi günü sıra Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’ya gelecek. Toplantı bittikten sonra muhtemelen diğer ilçelerde yapılan toplantılar gibi Marmaraereğlisi için de verimli geçen bir toplantı gerçekleşti mesajları verilecek.

Herşey yolundaymış gibi Başkan Hikmet Ata’da diğer ilçe belediye başkanları gibi sesini çıkarmadan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın 1,5 Milyarlık belediye bütçesinden belki payıma düşeni yatırım olarak alırım umuduyla söyleyecek çok şeyi olsa da susacak! Halkı arkasına almış olsa da, yeterli bütçesi olmayan bir belediye başkanı bundan daha zor duruma düşürülemez.

 

Albayrak’ın 2014’ten bugüne kadar Trakya’nın vitrin kenti Marmaraereğlisi’nde yapacağım diye söz verdiği en az 8 projesinden hiç biri yapılmadı. Ereğli’de Şehirlerarası Otobüs Terminali için temelini attık diye Tekirdağlılara yutturdukları 4 direkten başka bir şey yok. Sözleşme tarihi 02.05.2017, bitim tarihi 2019, sene 2021 Marmaraereğlisi’nin hala Şehirlerarası Otobüs Terminali yok. Vatandaşların kendi ilçelerinde yapılmayan projeler için kendi ilçe belediye başkanlarını suçlamaya hakkı yok. Bu işlerin suçlusu diğer ilçelerde de söz verip, belediye başkanı seçildikten sonra halka unutturmaya çalışan Kadir Albayrak.  

 

Geçtiğimiz günlerde belediye personelinin sürpriz doğum günü kutlaması ile 60 yaşına girdiği tescillenen Başkan Ata, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni korku imparatorluğuna dönüştüren Kadir Albayrak’a başkan, daha önce seçim yatırımı olarak Ereğli’de yapacağım diye söz verdiğin projeler arasında…

1- Marmaraereğlisi Rahmi Özcan Bulvarı Bazilika Önü Köprüsü.

2- Spor Parkları. Çocuk Parkları.

3- Marmaraereğlisi Çamlık Mesire Alanı Projesi.

4- Marmaraereğlisi Yeniçiftlik Kapalı Spor Salonu.

5- Marmaraereğlisi Sultanköy Çok Amaçlı Salon.

6- Marmaraereğlisi Yurt Projesi.

7- Marmaraereğlisi Yüzer İskele Projesi.

8- Marmaraereğlisi Şehirlerarası Otobüs Terminali var, nasıl desin? adam 1,5 Milyarlık bütçesi ile zebani gibi başlarında duruyor. Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe yada diğerleri; Sn başkanım hiç olmazsa burada kilit parke taş imalatı yapabileceğim alan oluşturalım da kapınızı devamlı çalmak zorunda bırakmayın, beni kendinize mahkum etmeyin, hiç başlayamadığımız yada çok bozuk yollar var, bu yüzden o mahallere bile gidemiyorum, seçim zamanı bu insanlardan nasıl oy isterim” diyebilir mi?, diyemez. Mesela, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel biraz sesini çıkartacak oldu 2021 bütçesinden sadaka, 2022 bütçesinden havasını aldı.

 

Albayrak 15 Mart Pazartesi günü Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ile ortak basın toplantısı yaptığında, Ereğli’de ‘yapmadığı hangi yatırımı yaptım diye anlatacağı’ merak konusu olurken, TESKİ’nin diğer birçok ilçede de olduğu gibi Marmaraereğlisi’nden de vidanjörlerle hala foseptik çukurlarından lağım çekilirken TBB’nin Marmaraereğlisi’nde  olmayan başarı hikayesini altyapıyı bitirdik diye başkan Hikmet Ata’nın  yüzüne bakarak Ereğlilere nasıl anlatılacağı da ayrı bir merak konusu.

 

Özer ENGİNLER

Yayınlanma Tarihi : 4/3/2021 04:55
Okunma Sayısı : 430
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN