MEMLEKET PARTİSİ CHP’DEN KAÇANLARIN UMUT KAPISI MI OLDU

MEMLEKET PARTİSİ CHP’DEN KAÇANLARIN UMUT KAPISI MI OLDU

 

“Memleket Partisi’ni CHP’den ayrılan Muharrem İnce kurdu. Memleket Partisi’nin Tekirdağ İl Başkanlığı’nı da CHP’den ayrılan Bora Küçükçetin kurdu. Memleket Partisi’nin Tekirdağ İlçe Başkanlıklarını da yönetimleri dahil CHP’den ayrılanlar kurdu. Türkiye genelinde örgüt yapılanmalarının tamamına yakını bu şekilde yapıldı. Haliyle bu partiye gönül ve oy vereceklerin önemli bir kısmı da doğal olarak CHP’li ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine inanmış kesim olacak.” Halkın gözünde dışarıdan bakıldığında durum bu…

Yakın plandan bakılınca…

Bora Küçükçetin gönüllü olarak Memleket Partisi’nin Tekirdağ kuruluşunu yaptı. Kısa sürede partisinin Tekirdağ ayağını (yapılması mümkün olan) baskın seçimlere hazır hale getirdi. Kurucu il başkanı olarak teşkilatlarındaki yapılaşmanın çatısını gönüllülük esasını baz alarak kurdu. Şimdi gönüllülerden oluşan büyük bir ordusu var.

Gönüllülerden oluşan bu siyasi ordu, 6 Temmuz Salı günü akşam saat 18’de Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi kurucu başkanlığını Bora Küçükçetin’in yaptığı Tekirdağ İl Başkanlığı’nın açılışını yapmak için Süleymanpaşa’da ağırlayacak. Muharrem İnce için parti kursa da bundan sonra bir şey yapamaz diyenler için tehlike çanları İnce’nin Süleymanpaşa’ya adım atmasıyla birlikte tam da o gün çalmaya başlayacak.

Aynen şöyle…

“Küçük olsun ama parti benim olsun diyenlerin kendilerini sadrazam ilan ettikleri bu oluşumdan kaçmak için parti üyelerinin artık kendi siyasi görüşlerinle paralel yolculuğa çıkan Memleket Partisi var. Halkın partisi CHP’nin içinde artık ne demokrasiye ne de bize yer kalmamış. Koltukları hep hak etmeyenler çalmış…”  Bu sözler CHP’yi terk etmek için hazırlık yapanlarla sokaklarda CHP için yapılan ortak söylemler.

CHP’den kopanların bir kısmı İyi Parti’ye geçti. Bir kısmı da ‘seçimlerde oyum İyi Parti’ye’ diye kendini beklemeye aldı. Şimdi de Memleket Partisi sahada. Ne olur? Atatürk’ün ilkelerini benimseyen, onlar için yabancı olmayan bir partiye geçiş yapmak CHP’liler için sıkıntı yaratmaz. Resmi olarak ortada olmayan, site üstünden yapılan müracatla üye sayısı besmele çekmeye fırsat kalmadan 400 bini geçti. Üstelik, CHP’ye oy vermek istediği halde gidişattan memnun olmadığı için sandığa gitmeyen %21 gibi hangi partiye kanalize olacağını arayan kararsızlar kitlesi var. Muharrem İnce söylemlerinle halkın bam teline dokunan iyi bir hatip. Salı günü Süleymanpaşa’dan Trakya ve Türkiye’ye yapacağı umut veren konuşmalarla Tekirdağ Memleket Partisi Kurucu il başkanı Bora Küçükçetin’in yelkenlerini rüzgarla dolduracağı kesin…

Demedi demeyin.

 

Özer Enginler.

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 3/7/2021 21:19
Okunma Sayısı : 783
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN