ALBAYRAK 125 MİLYON’A EREĞLİ’NİN NERESİNE YATIRIM YAPTI

ALBAYRAK 125 MİLYON’A EREĞLİ’NİN NERESİNE YATIRIM YAPTI

Tekirdağ’ın 11 ilçesinde belediye başkanlarınla birlikte yaptığı sözde basın toplantılarını bitiren TBB Başkanı Albayrak’ın 2014’ten bugüne söz verdiği birkaç projenin dışında hiçbirini yapmadığı bilindiği halde, yani tam 7 yıldan beri bırakın yapmayı temelini bile atmadığı birçok projeyi ‘seçimlere şurada 3 yıl, seçim atmosferine girmeye 2 yıl kala nasıl yapacak?’ sözleri havalarda uçuşuyor.

Basın toplantısı için gittiği 11 ilçe belediye başkanını verdiği yeni sözlerle kandıracağını sanan, Tekirdağ’ın geleceğine zarar verdiği her platformda konuşulan Albayrak için; belediyeciliğin asfalt atmak, kaldırım yapmaktan ibaret olduğunu sanıp onu bile eline yüzüne bulaştıran, dizine kadar çamurlu yollardan geçerek evine gitmek isteyen insanlar ‘sen büyükşehir hizmet binasına 500 milyona yakın para harcarken’ onlar çamurun içinde her adım attığında suçlayacak birilerini arar. 2019’da 4 ilçe, bir sonraki seçimde CHP’den 2, 3 ilçe daha gider.

 

Marmaraereğlisi’nde yapılan toplantıda Albayrak, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’ya “Ne istediniz de vermedik Sn. Başkan” dediğinde Hikmet Ata: “Allaha şükür 2 senedir hiç bir şey vermediniz, sözden başka hiç bir şey vermediniz, işte hepimiz buradayız”, derken Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından belediyelerin nasıl çaresiz bırakıldığını, geçmişten günümüze yaşanan kayıpların tek sorumlusu olduğunun altı çizilmiş oldu.

Albayrak, Marmaraereğlisi’ne gitmeden birkaç gün önce “MARMARAEREĞLİSİ 15 MART PAZARTESİ KADİR ALBAYRAK’I BEKLİYOR” başlığı atarak Ereğli’ye yaptığın hiçbir yatırım yok, oraya hangi yüzle gideceksin, “…TESKİ’nin diğer birçok ilçede de olduğu gibi Marmaraereğlisi’nden de vidanjörlerle hala foseptik çukurlarından lağım çekilirken TBB’nin Marmaraereğlisi’nde olmayan başarı hikayesini altyapıyı bitirdik diye başkan Hikmet Ata’nın yüzüne bakarak Ereğlilere nasıl anlatılacaksın…” gibi bir haber yaptım.

Albayrak yaptığım habere mesaj yazarak: Sayın Özer Enginler TESKİ VE BÜYÜKŞEHİR olarak 125.000.000 TL Yatırım ve harcama M.Ereğlisi ilçemiz için gerçekleştirdik. Bilgilerinize rica dedi.

Merak ettim, kısa çaplı bir araştırmadan sonra Albayrak’ın Marmaraereğlisi’ne yatırım olarak harcadım dediği paranın 100 milyonu TESKİ’nin 2014’ten bugüne nereye harcadığı belli olmayan bir para. Öyle ya, TESKİ 100 milyon altyapıya harcansaydı vidanjörler foseptiklerden lağım çekmezdi. Geri kalan 25 milyonun bir kısmı temeli atılıp ta bırakılan otogara harcanan para. 11 ilçeye 11 okul projesinden okullardan birinin Ereğli’ye yapılmasına harcanan para. Meslek yüksek okulu inşaatı ile ilgili yer tahsisi yada binanın yapılışına harcanan para. İbrahim Uyan’ın yaptırdığı kültür merkezine harcanan para. 2014’ten bugüne 26 tane tiyatro gösterisi yapılmış gibi harcanan para ile karne şenliklerinde çocuk oyunu getirilmesine harcanan para.

Bunlar benim nereye, kaç paraya mal olduğunu bilmediğim, onların yatırım yaptık 125 milyon harcadık diye günü kurtarmaya çalıştıkları yalanlar. Ben Ereğli’ye 125 milyon harcadım demek yetmez. Buradan başkan Albayrak’ı Marmaraereğlisi’ne yatırım olarak harcadığını söylediği 125 milyonla nereye, hangi yatırımı, kaç paraya yaptığını tane tane açıklamaya davet ediyorum.

 

Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığı görevininin 2. Yılını dolduran Hikmet Ata’ya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; yarım kalan, Otogar ve Rahmi Özcan Bulvarı Prestij Caddesi projelerinin tamamlanacağının sözünü verdi. Başkan Albayrak, ilçenin kanayan yarası olan, alt yapı ve üst yapı çalışmalarının da hızlı bir şekilde çözüme kavuşması gerektiği…” söyleyerek Ereğli’de bir şey yapmadığını dolaylı olarak itiraf etti.

 

Özer ENGİNLER

 

 

Yayınlanma Tarihi : 5/4/2021 05:53
Okunma Sayısı : 799
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN