TEKİRDAĞ İYİ PARTİ’NİN CHP’YE İHTİYACI YOK

TEKİRDAĞ İYİ PARTİ’NİN CHP’YE İHTİYACI YOK

 

İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya’nın önderliğinde başta Süleymanpaşa Merkez İlçe teşkilatı olmak üzere diğer ilçe başkanları  örgütlerinle beraber kendilerini zamanında veya zamanından önce yapılacak seçimlere hazırlıyor.

Tek başına seçim kazanacakmış gibi saha çalışmalarını en üst seviyede tutan ilçe örgütleri, ilçe başkanları bireysel olarak fedakarlık yapmaktan da kaçınmıyor. Evlerinden uzak kalıp iş hayatında maddi manevi kayıpları göze alarak davasına sadık hareket edenlerden biri de İyi Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı.

Merkez Lokantası’nın sahibi olan Ali Darıcı’yı iş yerinde ziyaret etmek istediğimde onun orada olmadığını fark ederek sosyal medyaya göz atma ihtiyacı duyduğumda İlçe Başkanı Darıcı’nın örgütünle birlikte şimdi mahalle olan köylerde vatandaşlarla samimi diyologlar kurarak sanki o köyde yaşayan biriymiş gibi bir araya geldiğini gördüm.

Malkara sahada, Hayrabolu sahada, Çerkezköy sahada, Çorlu, Ergene, Muratlı, Marmaraereğlisi, Kapaklı, Saray, Şarköy hepsi fire vermeden sahada. “Merkez ilçe her zaman zincirleme reaksiyon gösterir” diyenleri haksız çıkarmadı Ali Darıcı. “Halka dokunmak, onlardan biri olduğunu göstermek, geldiği yerin onlardan çok farklı olmadığını hissettirmek, sosyete pazarında mal satmak gibi değil de konuşurken gözlerinin içine bakarak karakterini belli etmek…” Yarın yine bir başka yerde, öbürsü gün yine başka bir sahada, dur durak bilmeden emeklerinin karşılığını almak için yürümüyor, koşuyorlar.

 

Tekirdağ İyi Parti bütün örgütlerinle sahalarda bu tür çalışmalar yaptıkça denge sorunu yaşayan partilerden biri Cumhuriyet Halk Partisi’nin Tekirdağ ayağı. Halkın partisiyim diyen CHP’yi yarın seçim olacakmış gibi sahalarda gören yok. 2018, 2019’dan bu yana İlçelerden sadece 4’ünü kaybettik diye sevinen, 3 vekil kazanmanın mutluluğunu yaşayan CHP’nin  sahalarda ben de varım diyebilmesi için tutanacak bir dala ihtiyacı var. Bir hafta önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak başkanlığında 11 ilçe için planlamış oldukları gezilerde (demirbaşlar hariç) halkın partisinin yanında “kendi parti üyelerinin bile gelmediğini, halkın, esnafın, çiftçinin,  sanatçının, sporcunun…”  olmadığını gördük. Üç gün sonra ortaya çıkıp seçim çalışmalarımızı başlatıyoruz deseler 11 ilçeye yaptıkları geziden fazlasını vatandaşa vesikalık resimlerini vererek mi yapacaklar. Seçmen kimlik değiştirdi, istekleri talepleri var. Her ilçeden vidanjörlerle hala foseptiklerden bok çekiliyor. Millet vidanjöre ekstra ücret ödemekten, suyu fahiş fiyatlarla kullanmaktan bıktı. Bunlara Kadir Albayrak’tan kurtulmadan cevap verilmesi mümkün mü? Hayır…

İşte bunun için sahalarda göstermelik olarak yanlarında taşıyacak,  tutunacak, başarısızlıklarına ortak edip onu yukarı çekerken aşağı kıvrılan  bir dala ihtiyacı var Tekirdağ CHP’nin. Çünkü karşılığı yok. Seçmene ileriye dönük güven veren adımlar atamadıkları için İyi Parti’ye ihtiyaç var. Millet ittifakı ile kırılma noktası tam da burada başlıyor. Onların CHP’ye ihtiyacı yok. 2019 sonrası ittifakın ruhunu silkeleyip sanki hiç dayanışma içine girilmemiş gibi bir kenara itilen İyi Parti’nin bugün sınırları zorlayarak 10 bin parti üyesi ile 1. Lige yükselmesine ne demeli. Tutunacak bir dal yada koltuk değneği olmayı kabul etmeyecekleri belli değil mi?

Aynı anda 5 ilçede vatandaşı dinleyen İYİ Partililerin siyasilerden bir beklentisi kalmayan vatandaşları nasıl ikna ettikleri merak konusu olurken saha çalışmalarının ardından yapılan yeni parti üyelikleri ise üye bulmakta zorlanan partilerin kafasını karıştırdı.

Şimdi soru şu: İyi Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, emeklerini CHP ile paylaşmaya razı olur mu? İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan kısacası, 11 ilçe başkanı örgütlerinle beraber ittifaksız girecekleri seçimlerin karşılığını almadan rahat eder mi? 2023 genel seçimlerinde çıkartılacak vekil sayısı ile alınacak yüksek oy oranlarının peşinden koşarken acaba, bundan sonra vefa borcu kalmayan İyi Partililer kendilerine siyasi zarar verdiği söylenen CHP ile yan yana görülür mü?

 

Bunu söylemem gerek; İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya saha çalışmalarında sınır tanımayan örgütlerinle çok güçlendi. Onun kapısını çalmadan siyasi erk yaratılması mümkün değil…

Kendinizi buna alıştırın…

benden söylemesi.

 

Özer Enginler.

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 24/8/2021 17:45
Okunma Sayısı : 1099
reklam 1
  

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNİN HİZMETLERİNDEN MEMNUN MUSUNUZ?


EVET
HAYIR
KISMEN